„Šilutės šilumos tinklai” raginami mažinti administracijos išlaikymo kaštus

Savivaldybės tarybos politikai jau diskutuoja apie tai, kad „Šilutės šilumos tinklų” bendrovėje trūksta pinigų mokėti atlyginimams, įmonės vadovai Savivaldybės tarybos prašo suteikti garantiją trūkstamos lėšoms pasiskolinti iš banko.

Tuo tarpu rajono politikai domisi, ar šios Savivaldybės įmonės finansinės situacijos blogėjimo priežastys žinomos kontrolierėms ir ar Šilumos tiekimo įmonėje tinkamai dirba administracija, kad jau girdima kalbų apie „išpūstą” administracijos darbuotojų skaičių?..

Kontrolierės mano, kad vadovaujančių per daug

Savivaldybės kontrolierė Jolita Stonkuvienė, Kontrolės komiteto nariams pateikdama ataskaitą apie per pusmetį atliktus darbus, be kita ko minėjo, kad buvo atliktas tyrimas ir dėl Šilutės savivaldybės laidavimo sutarties „Šilutės šilumos tinklų” bendrovei, kuri ketina imti kreditą iš banko. Viena iš kredito paskirties priežasčių yra ta, kad bendrovei trūksta lėšų darbuotojų atlyginimams, mat praėjusio šildymo sezono metu nesukaupta pakankamai lėšų, kad bendrovė išgyventų iki kito šildymo sezono.

Tokia informacija sukėlė nerimą valdančiosios koalicijos politikui Steponui Kazlauskui. Jis tiesiai klausė, gal Savivaldybės kontrolierė tyrė ir priežastis, kurios nulėmė, jog šilumos tiekėjai jau penktus metus patiria finansinių sunkumų?

Pasak J. Stonkuvienės, šį kartą kontrolierės buvo įpareigotos nustatyti, ar Šilutės savivaldybės taryba, suteikusi paskolos garantą, nepažeis savo paskolų limito. Nustatyta, jog paskolų limitas nebūtų pažeistas.

Tačiau kontrolierė teigė, kad jos vadovaujama tarnyba yra dariusi šios įmonės patikrinimą ir prieš dvejus metus. Todėl ji gali teigti, kad Šilutės savivaldybė „Šilutės šilumos tinklams” yra suteikusi dar kelis įgaliojimus kreditams, kurie buvo imti įgyvendinti projektams. Todėl galima manyti, jog viena iš dabartinio lėšų trūkumo priežasčių yra anksčiau įgyvendintų projektų kiekis.

Kita galima nemokumo priežastis gali būti ir ta, jog prieš kelis metus Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija buvo įpareigojusi sugrąžinti savo klientams skolą už anksčiau per didele kaina tiektą paslaugą. Prie lėšų trūkumo galėjo prisidėti ir dvi pernelyg šiltos žiemos, kuomet šilumos poreikis smarkiai sumažėjo.

Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Merliūnas domėjosi, ar šioje bendrovėje nepernelyg „išpūstas” vadovų ir administracijos aparatas, nes tai galbūt irgi gali prisidėti prie nuostolingos veiklos?

Kontrolierė J. Stonkuvienė teigė, kad prieš porą metų bendrovės vadovui buvo pateikta išvada, jog bendrovės administracijoje yra pernelyg daug vadovų. Pasak jos, direktoriaus pavaduotojai, įvairių skyrių ir padalinių vadovai yra pusė administracijos darbuotojų, todėl „Šilutės šilumos tinklų” direktoriui buvo rekomenduota mažinti bendrovės vadovų skaičių.

Vadovaujančiųjų mažėja natūraliai

UAB „Šilutės šilumos tinklai” direktorius Vaidotas Mačiulis šiuo metu atostogauja, jį pavaduoti yra paskirtas vienas iš pavaduotojų Stasys Strakšys. „Šilutės naujienoms” jis sakė, kad į tokius klausimus geriausiai atsakytų direktorius, o jis gali pasakyti tik savo pastebėjimus apie vykdomus valdymo pasikeitimus.

„Šilutės šilumos tinklų” įmonės vadovas V. Mačiulis raginamas mažinti „išpūstą” administracijos darbuotojų skaičių

Pasak S. Strakšio, bendrovėje jau ir anksčiau buvo mažinamas vadovaujančiųjų skaičius. Dabar kurio nors skyriaus ar padalinio vadovui išėjus į užtarnautą poilsį jo pareigos išdalinamos likusiems darbuotojams ir stengiamasi naujo administracijos darbuotojo nebepriimti. Pasak S. Strakšio, visi administracijos darbuotojai yra kvalifikuoti ir darbo turi pakankamai.

Komercijos direktorius, korespondentas