Šilutės skauduliai – pėsčiųjų perėjos ir skraidantys vairuotojai

saligatviai cintjoniskiuSaugaus eismo komisija posėdyje apsvarstė situaciją keliose miesto vietose, apie kurias informavo šilutiškiai.

Perėjas piešia ten, kur nėra pėsčiųjų

Daug aktualių problemų išsakė į Saugaus eismo komisijos posėdį atvykęs Kęstučio gatvės gyventojas Stasys Gaidys. Šilutiškis piktinosi, kad niekam nerūpi, jog po kiekvieno lietaus į Kęstučio gatvėje esančius darželius ir mokyklą einantys mokytojai ir vaikai, darželinukus vedantys tėvai priversti pėdinti važiuojamąja gatvės dalimi, mat šaligatviai čia apsemti. Klausiami, kodėl nekelia šios problemos, šilutiškiai, anot S.Gaidžio, jam atsako, jog tai būtų tuščias jėgų švaistymas, nes vis tiek niekas nereaguotų…

S.Gaidys kėlė ir pėsčiųjų perėjos Liepų gatvėje, ties Dailės mokykla būtinybės klausimą. Jis jau išsiaiškino, jog šiuose pastatuose mokykla dar veiks iki pavasario, vadinasi ir pusantro šimto jaunųjų šilutiškių kasdien čia rizikuos savo gyvybėmis vaikščiodami pirmyn ir atgal kur pakliuvo.

Ir ne tik jie – taip pat jau daug metų rizikuoja ir čia einantys P.Jakšto, Kęstučio, Liepų, Birutės ir kitų gatvių gyventojai.
Beje, Liepų gatve einantiems pėstiesiems buvo skirtas atskiras S.Gaidžio užuojautos žodis, mat čionykščiai šaligatviai, teisingu jo pastebėjimu, jau seniai nebeatlaiko jokios kritikos ir tinka tik vienam reikalui – kojoms laužyti.

Panašūs ir net baisesni šaligatviai ir Cintjoniškių g., ties 8, 12 namais, čia kai kuriose vietose plytelių iš viso seniai nebėra. S.Gaidys komisijos nariams pasiūlė ne automobiliais miestą apvažiuoti, o minėtais šaligatviais pasivaikščioti pėstute, anot jo, tuomet geriau įsivaizduosią visų šilutiškių buitį.

„Pas mus juk taip: kol balkonas ant galvos neužkrenta, tol niekas nieko nedaro“, – reziumavo šilutiškis.

Stebisi ir neatsistebi S.Gaidys ir perėjų gausa Darbininkų kvartalo gatvėse, kur jų, vyro žodžiais tariant, pripiešta kas 10 metrų, o praeina per dieną… vienas žmogus. Tuo tarpu šalia mokyklų šiemet neįrengta nė vienos naujos perėjos.

Komisijos nariams neliko nieko kito, kaip tik sutikti su tokiais pastebėjimais ir… liūdnai linguoti galvomis. Atsakymas šilutiškiui irgi buvo visiems gerai žinomas – nėra lėšų.saligatviai Gaidys

Visgi nutarta, jog kitais metais iškilioji perėja bus įrengta Kęstučio g., ties 10-uoju namu.

Greitį ribos Nemuno ir Rasos gatvėse

Bus galvojama ir kaip palengvinti gyvenimą Nemuno gatvės gyventojams, kurie guodžiasi drebančiomis sienomis, išgirstas ir Naujakurių kvartalo gyventojų prašymas apriboti jų gatvėmis skraidančių jaunuolių greitį.

Pro kapines einančios Nemuno gatvės gyventojai guodžiasi, jog šia gatve važiuojantys sunkiasvoriai automobiliai jau baigia išjudinti jų namų sienas. Tam pritarė ir saugaus eismo komisijos nariai, kurie patvirtino, jog šia gatve važiuoja daug sunkiasvorio transporto į ir iš „Šilutės girnų“ bei „Biofuture“ įmonių. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas pastebėjo, jog čia namai stovi itin arti važiuojamosios dalies, be to, jie gana seni, tad negalima būtų sakyti, kad pagalbos besikreipiantys žmonės sutirština spalvas.

Nutarta, kad seniūnijos specialistai numatys kuriose šios gatvės vietose ir kokius ženklus reikėtų pastatyti, kad žmonėms būtų ramiau.

Leidimą pastatyti greitį iki 30-ties km per valandą ribojančius ženklus gavo ir dar neasfaltuotos Naujakurių kvartalo Rasos gatvės gyventojai. Jie guodėsi, kad dideliais greičiais šia gatve skraidantys vairuotojai trikdo ramybę, kelia dulkes.

Naujakuriškių pageidaujami ženklai bus pastatyti jų pačių lėšomis.