Šilutės socialiniams darbuotojams – 70 910 Eur premijoms

95322949 254097142457835_7206885299404668928_nSocialiniai darbuotojai karantino metu ir toliau dirba taip reikalingą darbą – padeda senoliams ir neįgaliesiems apsirūpinti maistu, kam reikia – tvarko prašymus dėl įvairių kompensacijų, namuose lanko tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos.

Socialinių darbuotojų darbą koronaviruso krizės metu įvertino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, jiems bus skirtos premijos. Šilutės rajoną pasieks viena didžiausių sumų Lietuvoje – beveik 71 tūkst. eurų.

Šilutei – viena
didžiausių sumų

Socialinių paslaugų srityje dirba socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, lankomosios priežiūros specialistai, atvejo vadybininkai, asmeniniai asistentai neįgaliesiems, gestų kalbos vertėjai.

Premijas pasiūlyta išmokėti ir socialinių paslaugų įstaigose dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams, psichologams ir kitiems darbuotojams, kurie šiuo sudėtingu laiku teikia gyvybiškai svarbias paslaugas namuose, socialinių paslaugų įstaigose, organizuoja ir koordinuoja šį darbą.

Skiriant premijas siūloma savivaldybėms kartu su socialinių paslaugų įstaigų vadovais įvertinti darbuotojų darbo pobūdį, sudėtingumą, atsakomybės lygį karantino laikotarpiu.

Šilutės rajono socialiniams darbuotojams ministerija skyrė 70 910 Eur. Tai viena didžiausių sumų, daugiau bus išmokėta tik Vilniaus r. socialiniams darbuotojams – 71 660 Eur. Mūsų kaimyninei Tauragei skirta 49 430 Eur, Šilalės – 33 370 Eur.

Premijoms skirtos sumos paskirtos pagal socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičių. „Mūsų rajone veikia senelių namai, Macikų socialinės globos namai, vaikų globos įstaigos. Šiuo metu renkame informaciją, kiek darbuotojų iš tikrųjų dirbo karantino metu ir skaičiuojame kokios sumos bus išmokėtos. Daug kas buvo saviizoliacijoje, atostogavo, turėjo nedarbingumo pažymėjimus“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Dėl kompensacijų skambina telefonu

Seniūnijų socialiniai darbuotojai ir toliau dirba ypač reikalingą darbą, tik jų prašoma laikytis atstumo, sumažinti kontaktus. Seniūnijų socialiniai darbuotojai įpareigoti susiskambinti su vienišais seneliais ar neįgaliaisiais ir padėti jiems nusipirkti maisto produktų.
Į Socialinės paramos skyrių klientai neįleidžiami, tačiau prie „Vieno langelio“ budintis darbuotojas paima jų prašymus ir atsako į klausimus.

Susitvarkyti dokumentus dėl pašalpų, kompensacijų už šildymą, pasikalbėti kitais rūpimais klausimais dabar galima paskambinus telefonu Socialinės paramos skyriaus darbuotojams.