Šilutės Soroptimos klubas atšventė 25-erių jubiliejų

Visi didieji pasaulio poetai sukūrė daug puikių tekstų apie moteris, kuriuose šlovinamas jos grožis, išmintis, ji vadinama pasaulio deive, nuo kurios žemėje prasideda gyvybė. Moteris gali daug - ji gali iš esmės keisti pasaulį. Viena iš organizacijų, padedančių moterims siekti prasmingų veiklų, yra Tarptautinė Soroptimisčių organizacija, neseniai minėjusi savo veiklos šimtmetį.

Tarptautinė Soroptimisčių organizacija (Soroptimist International) yra pasaulinė laisvanoriška profesionalių moterų organizacija, kurių veikla skirta pagerinti moterų bei mergaičių gyvenimo kokybę vietinėse bendruomenėse ir visame pasaulyje. Moterys bei merginos, vykdydamos ir įgyvendindamos projektus, aktyviai kovoja už žmogaus teises, už moters lygiavertę ir orią padėtį visuomenėje. Žodis „soroptimist“ verčiamas iš lotynų kalbos žodžių „soror“ ir „optima“ reiškia „geriausia moterims“, o verčiant iš graikų kalbos – „geriausia sesuo“. Organizacija jungia daugiau nei 91 000 narių 127 šalyse.

Jau 25 metus Šilutės Soroptimos klubas, vienijantis aktyvias bendramintes, įgyvendindamas bendrus pasaulinio soroptimistinio judėjimo tikslus, savo įvairias veiklas skiria kultūriniam ir socialiniam moterų tobulėjimui, jų gerovei. 2022 m. klubas apdovanotas Savivaldybės socialinės paramos skyriaus nominacija „Metų socialinis partneris“.

Rugpjūčio 26 d. Šilutės evangelikų­-liuteronų bažnyčioje iškilmingai paminėtas klubo 25-erių metų gimtadienis. Sulaukėme svečių iš Vokietijos, Lietuvos soroptimisčių klubų, kurių šiuo metu Lietuvoje veikia 7, atstovių. Šventėje apsilankė ir už aktyvias veiklas dėkojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, rajono tarybos atstovės. Gražiausius palinkėjimus išsakė Šilutės Rotary klubo prezidentas Almantas Tutlys, pastebėjęs, kad rotariečiams veiklomis soroptimistes reikia net vytis. Už bendrystę ir prasmingą bendros veiklos projektą dėkojo moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, klubo „Viva femina“ atstovės.

Klubo prezidentė Iveta Ambrulaitienė pristatė visuomenei svarbiausius projektus, kurie įgyvendinti per 25 metus, padėkota visiems, kurie bendradarbiauja su Šilutės Soroptimos klubu. Visi svečiai džiaugėsi klubo nuveiktais darbais.

Tarptautinė Soroptimisčių organizacija, darydama gerus darbus, pamažu keičia pasaulį, kad jis būtų teisingesnis ir saugesnis. Didžiuojamės būdamos to proceso dalimi.

Klubo inf.