Šilutės spirito gamyklai reikia naujos bioetanolio normos degaluose

 

SPIRITINEŠilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis jau buvo susitikęs su naujaisiais Šilutės spirito gamyklos savininkais ir aptarė galimybes atidaryti šią įmonę ir pradėti joje etanolio gamybą.

Daug metų Šilutėje veikusi spirito gamykla jau keleri metai kelia nerimą miestelėnams, rajono ūkininkams ir savivaldybės vadovams, nes stovi užkonservuota. Savivaldybės vadovai norėtų, kad įmonė veiktų, joje dirbtų žmonės ir jie mokėtų mokesčius. Ūkininkai nori, kad spiritui gaminti ir toliau būtų perkami jų išauginti grūdai, o dar kitiems rūpi bioetanolio gamybos atliekos – žlaugtai, kuriuos anksčiau jie pusvelčiui nusipirkdavo ir jais šėrė gyvulius.

Bene prieš metus Spirito gamyklą dairėsi pirkti neįvardinta Švedijos įmonė. Tačiau dėl nežinomų priežasčių, gegužės mėnesį jos savininkai atsisakė tokių planų.

Visgi pernai, prieš pat Kalėdas, Šilutės spirito gamykla buvo nupirkta, Šilutės etanolio gamybos įmonės „Biofuture“ turtas už neskelbiamą sumą buvo parduotas Pasvalio rajono bioetanolio, biodujų, elektros ir šilumos energijos gamintojai UAB „Kurana“.

Meras V. Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ tuomet sakė, kad džiaugiasi jog įmonė jau turi šeimininkus, kurie čia ketina atnaujinti buvusią gamybą.

Pasak mero, naujausios žinios yra tokios, kad naujieji šeimininkai aktyviai bendrauja su bendrovės buvusiais specialistais dėl gamybos atnaujinimo. Bendrovės šeimininkai turi įmonę, kuri, kaip ir Šilutės spirito gamykla anksčiau, gamina bioetanolį.

Pasak V. Laurinaičio, naujieji spirito gamyklos savininkai su didele viltimi laukia LR Seimo įstatymo, kuris leistų padvigubinti bioetanolio kiekį Lietuvoje gaminamuose degaluose. Esą gamybą pasvaliečiams apsimokėtų atnaujinti tuo atveju, jei į degalus būtų pilama 10 proc. bioetanolio. Šiuo metu į degalus maišoma tik 5 proc. bioetanolio.