Šilutės sporto komplekso statybos svajonė stringa

© silutesnaujienos.ltŠilutės rajono savivaldybės administracijai nesiseka atrasti koncesininko sporto komplekso statybai Šilutėje, Rusnės g. 8A.

Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas specialiai šiam klausimui skirtame posėdyje sakė, kad nei šių metų kovą, nei liepą pretendentų į skelbtus minėto komplekso statybos koncesininko statybos konkursus neatsirado.

Šilutės rajono savivaldybės Taryba dar pernai spalį nusprendė, kad tokį kompleksą – baseiną ir sporto areną – yra tikslinga pastatyti. Svajoti apie tokį kompleksą rajono politikai pradėjo prieš 6 metus, kai rajono meru buvo Arvydas Jakas, o Savivaldybės administracijai vadovavo dabartinis meras Virgilijus Pozingis.

Priminė sąlygas

Ekonomikos ir finansų komitetas susirinko į specialų posėdį sužinoti apie savivaldybės administracijos nuveiktą darbą įgyvendinant Sporto komplekso projekto eigą. Juolab kad ši tema įdomi ne tik rajono politikos senbuviams, kurie dirba Taryboje nuo komplekso statybos svajonės užgimimo, bet ir politikos naujokams Daivai Žebelienei, Vaidui Paviloniui, Alfonsui Vanagui, Dariui Soščekai.

Ekonomikos komiteto opozicijos politikams, ypač Sporto komplekso statybos entuziastams A.Jakui ir A.Balčyčiui, labai norėjosi įsitikinti, kad naujoji Savivaldybės administracijos vadovybė – Ida Vasiljevienė, Raimundas Ambrozaitis ir Dainora Butvydienė – Sporto komplekso idėjos nenumarino ir tęsia darbą.

Administracijos atstovas R.Budrikas supažindino posėdžio dalyvius su galimybių studija „Sporto komplekso Šilutėje sukūrimas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės modeliu“. Šioje studijoje numatyta, kad rekonstravus apleistą sporto kompleksą Rusnės g. 8A, jis būtų pritaikytas įvairių sporto šakų reikmėms, turėtų baseiną, galėtų turėti ir reabilitacijos centrą. Šalia šio pastato planuota pastatyti tarptautinius standartus atitinkančią sporto salę su stumdomomis tribūnomis, pritaikytą ir pramoginiams, kultūriniams renginiams.

Tokio sporto komplekso vertė – apie 20 mln. Lt. Visą komplekso statybų naštą norima atiduoti koncesininkui – įmonei, kuri apsiimtų tokį kompleksą pastatyti ir administruoti. Savivaldybė sutartimi įsipareigotų pirkti baseino bei sporto salių paslaugas Šilutės ir rajono švietimo įstaigų moksleiviams, taip užtikrindama komplekso 25 metų užimtumą ir iš dalies – galimo verslo sėkmę.

Pasak R.Budriko, paskelbus du konkursus koncesininko paieškai, neužsiregistravo nė vienas pretendentas.

Siūlė gundyti investuotojus

Tarybos narys Saulius Stankevičius abejojo, ar tokiems dideliems statybų užmojams šiuo pokriziniu laikotarpiu gali atsirasti investuotojas. Jis mano, kad žymiai patraukliau būtų pritraukti koncesininką, jeigu Sporto kompleksas būtų padalintas į du projektus – sporto arenos ir baseino statybos.© silutesnaujienos.lt

Tokiu pasiūlymu abejojo Tarybos narys Šarūnas Laužikas. Jis sakė, kad pastačius paprastesnį baseino ir sporto salių pastatą, gali nebeatsirasti investuotojo sporto arenai statyti. Š.Laužiko nuomone, reikia surengti naują planuojamo komplekso pristatymą, kviesti potencialius koncesininkus, kalbinti, kad jiems talkintų bankininkai.

Buvo siūlymas atskirti statybos investuotojo ir komplekso operatoriaus funkcijas, kalbėta, kad pastatyto komplekso administravimu galėtų užsiimti Savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga. Tokius siūlymus kritikavo meras V.Pozingis. Jis įsitikinęs, kad privatus operatorius taupiau ir racionaliau išnaudos kompleksą, nei Savivaldybės įsteigta įmonė.

A.Jako nuomone, koncesininko paieška būtų sėkmingesnė, jeigu koncesininkui Savivaldybė užtikrintų teisę gauti papildomą žemės sklypą kitoms investicijoms. Jo nuomone, potencialiems koncesininkams būtų patrauklu lengvatinėmis sąlygomis gauti sklypą kotedžams ar viešbučiams statyti.

Tokių siūlymų patrauklumą neigė S.Stankevičius. Jis sakė, kad investicijos į viešbučių verslą dar 10-20 metų pasmerktos būti nuostolingos.

A.Jakas tikino neseniai kalbėjęs apie galimas investicijas Šilutėje su Ūkio banko vadovais. Šis bankas daug investuoja į sportą, yra prisidėjęs tvarkant Šilutės stadioną. Pasak A.Jako, Ūkio banko vadovai tikino, kad tokia veikla gal ir domintų, tačiau iki šiol niekas nepateikė pasiūlymų.

Todėl A.Jakas daro prielaidas, kad Savivaldybės administracija ir rajono meras per mažai stengiasi ieškodami koncesininko.

Ekonomikos komiteto nariai sutarė Sporto komplekso klausimą svarstyti dar ir išplėstiniame komiteto posėdyje, pasikvietus į jį visų politinių frakcijų vadovus. Administracijai buvo patarta organizuoti naują planuojamo komplekso pristatymą potencialiems investuotojams.