Šilutės sporto mokyklą krepšininkai baigė sidabriniais „Olimpinės taurės“ medaliais

krepsininku apdovanojimas SavivaldybejeŠilutės sporto mokykla išugdė dar vieną krepšininkų kartą, kuri daug metų džiugino mus savo pasirodymais ir pergalėmis Moksleivių krepšinio lygoje (MKL). Tai 18-19 metų krepšininkai, gimę 1997 metais, kuriuos treniruoja Kęstutis Šernius. Šiemet jie Jaunimo U19 krepšinio čempionate „Olimpinė taurė“ iškovojo sidabro medalius.

Savo amžiaus grupėje jie – vieni iš geriausių Lietuvoje. Finale rezultatu 79:71 šilutiškiai nusileido tik Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniams.

Į simbolinį „Olimpinės taurės“ geriausių žaidėjų penketuką įtrauktas Šilutės SM žaidėjas Gvidas Galinauskas.

Didžiuojasi visa Šilutė

Moksleivių krepšinio lygos čempionatas prasidėjo spalio mėnesį ir baigėsi balandžio antrąjį savaitgalį. Čempionate dalyvavo 15 komandų iš įvairių Lietuvos miestų, kuriose žaidė 18-19 metų krepšininkai. Tai patys vyriausi MKL čempionato dalyviai, kuriems kelias šiame čempionate jau baigėsi.

Šilutės sporto mokyklos 1997 m. gimusių krepšininkų komanda –  šiandieniniai abiturientai. Jie oranžinį kamuolį mušinėti pradėjo nuo antros klasės. Laikui bėgant vienas kitas papildydavo komandą, ar kuris supratęs, kad krepšinis ne jam, išeidavo.

Bet yra ketvertas – Tauras Ulevičius, Gvidas Galinauskas, Artūras Grygelis ir Lukas Petrošius, kurie paėmė kamuolį prieš 10 metų ir jo nebepaleido. Kiti komandos draugai prisijungė vėliau: Arnas Šerpytis, Edvinas Kurlinkus, Laimonas Remeikis, Karolis Tamašauskis, Matas Andriuškevičius.

Už parvežtus sidabro medalius iš Jaunimo U19 vaikinų krepšinio čempionato „Olimpinė taurė“ krepšininkams dėkojo ir Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Jie vaikinus su treneriu pakvietė į Savivaldybę, padėkojo už Šilutės miesto garsinimą ir sakė, kad džiaugtųsi, jei jaunuoliai žaistų už „Šilutės“ vyrų krepšinio komandą Nacionalinėje krepšinio lygoje. Nes maloniau, kai už Šilutės komandą žaidžia ne tik krepšininkai iš kitų miestų, bet ir tikri šilutiškiai.

Administracijos direktorius S.Šeputis sveikinimus baigė fraze: „Jei žinai, į kurį uostą, plauki, tada ir vėjas visada palankus“.
Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis taip padėkojo komandai bei treneriui, kad taip šauniai užbaigė savo kelionę Moksleivių krepšinio lygos čempionate. Jis sakė, kad tai puiki dovana artėjančio mokyklos 60 metų jubiliejaus proga, ir įteikė visiems po kepuraitę su Sporto mokyklos logotipu. Kepuraitės teko ir savivaldybės vadovams.

Sidabro link 

Kad sulauktų šių sveikinimų ir padėkų, vaikinai turėjo nueiti nelengvą kelią. Treniruotės, išvykos traumos – tai krepšininkų kasdienybė. Bet atkakliu darbu bei noru jie pasekė tikslą ir pateko į „Olimpinės taurės“ finalo ketvertą.

Taip pavadinto čempionato ambasadorius yra legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, turnyrą kartu su Moksleivių krepšinio lyga „Perlas“ organizuoja ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), o komandos žaidžia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kamuoliais.

Nugalėtojais tapo ir aukso medalius iškovojo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai, finale įveikę šilutiškius.

Mūsiškiai puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo dviženkliu skirtumu (18:8). Tačiau antrajame ketvirtyje vilniečiai, kuriuos treniruoja Ričardas Žilys, ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė į savo pusę – 33:27.

Po ilgosios pertraukos vilniečiai pirmavo, bet mūsiškiai vis kvėpavo jiems į nugarą (50:46). Tačiau varžovams pavyko pataikyti tolimą metimą, vėliau – dar vieną iš po krepšio, ir jie nutolo. Mūsiškiai dar bandė vytis, bet pastangos buvo bevaisės, ir čempionais tapo vilniečiai – 79:71. Bet mes džiaugiamės ir saviškių 2-ąja vieta.

Finalinėse rungtynėse G.Galinauskas pelnė 22 taškus, o A.Grygelis – 14.

Bronzos medalius iškovojo Vilniaus Š.Marčiulionio krepšinio akademijos komanda, 84:62 nugalėjusi finalo ketverto šeimininkus Tauragės SM „Nomerą“.