Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

 

futbolo stadionas_1Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių dar būtų galima prisėsti – padengtos purvo sluoksniu. Apgailėtinos būklės ir dušinės bei persirengimo kambariai.

 

Tad nieko nuostabaus, kad stadione apsilankiusi akredituota Lietuvos futbolo federacijos komisija priėmė sprendimą uždrausti čia bet kokio lygio rungtynes. Sprendimas priimtas dėl to, kad stadiono tribūnos neatitinka esminių saugumo reikalavimų.

Per Šilutės TV parodyti stadiono vaizdai iššaukė pasipiktinimo bangą socialiniuose tinkluose. „Kur žais futbolą vaikai, kur vyks futbolo varžybos?!“, – ir mūsų redakcijos klausė sunerimę šilutiškiai.

Bent nebeturėsime gėdos

Apie tai, kad vaizdai Šilutės stadione primena siaubo filmą, rašėme dar prieš du metus. Jau tuomet sulaužytos plastikinių kėdžių krūvos riogsojo tiesiog po sirgalių tribūnomis, aplink mėtėsi tušti buteliai, krūvos šiukšlių. Sportininkams skirtas persirengimo namelis žiojėjo išdaužtais langais.

Ir jeigu šilutiškiai – tiek sirgaliai, tiek sportininkai – sukandę dantis kentė ne vienerius metus, tai didžiausia gėda buvo prieš kitų miestų klubus. Ne kartą mūsų stadionas yra tapęs pajuokos objektu socialiniuose tinkluose. Po vaizdų, kaip futbolininkai murkdosi purve, buvo galima pamatyti komentarų, kad mūsų stadionas tiktų tik karvėms ganyti…

Šiemet šios gėdos kęsti nebereikės, nes kitų miestų sportininkai paprasčiausiai čia nebeatvažiuos, mūsų stadione uždrausta rengti bet kokio lygio futbolo varžybas. Antrosios lygos „Šilutės“ futbolo komandai žaisti namų rungtynes teks prašytis į kaimyninių savivaldybių stadionus – Šilalės, Pagėgių Klaipėdos.

Privalės sutvarkyti sirgalių tribūnas

Lietuvos futbolo federacijos Licencijavimo skyriaus patikros metu buvo nustatyta, kad Šilutės miesto stadiono tribūnos neatitinka esminių saugumo reikalavimų bei II lygos klubų licencijavimo kriterijų, dėl to nėra tinkamos naudojimui LFF II lygos pirmenybėms.

Viešoji įstaiga „Šilutės sportas“, dalyvaudama varžybose, privalės naudoti alternatyvų, reikalavimus atitinkantį stadioną, iki Šilutės stadionas bus tinkamas eksploatuoti ir jame bus įrengta bent 100 saugių individualių vietų, o likusios tribūnos bus sutvarkytos taip, kad nekeltų pavojaus žiūrovų saugumui.

Yra žinoma, kad stadiono komplekse planuojama vienos iš aikščių rekonstrukcija, todėl, pasak futbolo federacijos atstovų, svarbu, kad varžybų dalyviams skiriamos patalpos taip pat būtų lygiagrečiai modernizuotos ir atnaujintos, nes jų būklė taip pat yra nepatenkinama.

„Tikimės, kad stadiono infrastruktūros atnaujinimo darbai prasidės jau netrukus, ir tiek stadione besilankantiems žiūrovams, tiek žaidėjams bus sukurtos saugios, higieniškos bei šiuolaikiškos sąlygos, leisiančios mėgautis futbolo teikiamu džiaugsmu bei atmosfera“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo federacijos atstovai.

Klausia kas kaltas?

„Jeigu šiuo metu Europos stadionuose žiūrovų nematome dėl susiklosčiusios situacijos ir dėl žmonių saugumo, tai Lietuvoje, šiuo atveju Šilutėje, jų nematome niekada. Tik kyla klausimas: kodėl, ir ar yra kas nors daroma, jog juos matytume?“, – klausia Linas Mėgelaitis, iš Šilutės kilęs profesionalus futbolininkas.
Jam įdomu, kad šių metų biudžete, miesto stadiono tvarkymui numatytų lėšų nėra, tuo tarpu numatyta modernizuoti Gluosnių gatvėje esantį sporto kompleksą.

„Manau, jog nereikia būti genijumi, kad suprastum kam labiau reikia modernizavimo. Nors pagal dabartinę stadiono būklę ten modernizavimo jau nelabai ir užteks“, – sako Linas.

Profesionalaus sportininko žiniomis, futbolą Šilutėje lanko daugiau vaikų, negu krepšinį ar kitą sporto šaką. Jis prisimena, kad dar visai neseniai mūsų stadione buvo žaidžiamos A lygos rungtynės, rengiamos Lietuvos jaunimo rinktinių stovyklos ir stadionas buvo tituluojamas kaip vienas gražiausių.

„Vieta ta pati, stadionas – ne, jeigu jįdar galima vadinti stadionu. Nemanau, jog taip sunku turėti gražų, tvarkingą stadioną, nes tokie miestai kaip Utena, Gargždai, Tauragė ir t.t., juos turi, bet tik ne Šilutė. Ir keisčiausia, kad kaltų nėra. Norėčiau sužinoti, kas turėtų prisiimti atsakomybę dėl šios situacijos, kurios Šilutės gyventojai nenusipelnė?“ – viešai klausia jis.

Vaikai glaudžiasi salėje ar maniežuose

Klausimo, kur žais futbolą mūsų vaikai, sulaukė ir „Šilutės naujienų“ redakcija. Kalbinome daug metų vaikus žaisti futbolą treniruojantį Rimą Čeliauską. Anot trenerio, jau seniai girdimos kalbos, kad ruošiamasi rekonstruoti Šilutės stadioną, tačiau, kada tai įvyks, neaišku. Atsakymų į konkrečius klausimus reiktų ieškoti rajono savivaldybėje.
„Mes esame tik vykdytojai“, – sako R. Čeliauskas.

Futbolo treneriui teko girdėti, kad vaikai treniruosis Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Bet ir ten danga nėra gera, išrausta kurmių, taigi reikia ją tvarkyti.

Dabar treneris su auklėtiniais glaudžiasi jei ne salėje, tai dirbtiniuose maniežuose.

Reikia melioracijos

Šilutės vicemeras Sigitas Šeputis sakė, kad jau parengtas projektas, įrengti futbolo aikštelę su dirbtine danga rytinėje stadiono dalyje. Pagal projektą, savivaldybė turi atlikti melioracijos darbus, nes dirbtinei dangai pakloti reikia, kad nebūtų drėgmės. Šie darbai turės būti atlikti dar šiemet. Pagrindinė aikštė yra numelioruota anksčiau.

Sirgalių tribūnas tvarkyti žadama kitu projektu, kartu su istorinio Šyšos parko tvarkymo projektu. Šiuo metu vyksta projektavimas.