Šilutės sūrininkai nerimui pagrindo neturi

pienineRusijai stabdant pieno produktų importą iš Lietuvos sunerimo ir šilutiškiai: ar nenutiks taip, kad ABF „Šilutės Rambynas“ teks stabdyti gamybą, o tuo pačiu atleisti iš darbo žmones?

„Šilutės Rambyno“ vadovai ramina, kad į Rusijos rinkas išvežama tik maža dalis šilutiškių produkcijos, todėl gamyba tikrai nebus mažinama.

Antradienį ir „Žemaitijos pieno“ padalinio „Šilutės Rambyno“ produkcija neišvažiavo į Rusiją. Įmonėje buvo nuspręsta pristabdyti užsakymus į didžiosios kaimynės rinkas, tad produkcija į ją nebuvo tiekama visą antrąją savaitės pusę.

„Žinoma, situacija mus paliečia, bet tai mums nėra dideli praradimai, nes Rusijos rinkai tiekiame tik apie 10 procentų visos pagaminamos produkcijos – ten veždavome sūrius“, – sakė įmonės gamybos direktorė Renata Rupšienė.

Didžioji dalis šilutiškių sūrininkų produkcijos išvežama į Europos valstybes – Angliją, Vokietiją, Čekiją, Vengriją, taip pat Latviją ir Estiją.

Pasirodo, šilutiškiai ne tik nemažina gamybos, o priešingai – planuoja ją didinti. „Jau numatyti susitikimai su naujais būsimaisiais partneriais Olandijoje ir Prancūzijoje, todėl žmonių atleisti nė neketiname, nes turėsime didinti gamybos apimtis“, – sakė gamybos direktorė.

„Šilutės Rambynui“ teko tik šiek tiek koreguoti gamybos planus, nes dabar šiek tiek daugiau surinktos žaliavos mūsų įmonei atiduoda „Žemaitijos pienas“.