Šilutės TA kontrolieriai pripažinti kyšininkavę

transektaKlaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo ir baudžiamuoju įsakymu baigė baudžiamąją bylą, kurioje kaltais dėl kyšininkavimo pripažino ir piniginėmis baudomis nubaudė buvusius UAB „Transkona“ Šilutės techninių apžiūrų centro kontrolierius Joną Degutį, Valerijoną Jotkų ir Sigitą Mačionį.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad minėti kontrolieriai, būdami valstybės tarnautojams prilyginami asmenys, vykdydami įgaliojimus tiesiogiai savo naudai priėmė kyšius už tai, kad automobilių, kurių techninė būklė apžiūros metu neatitiko nustatytų reikalavimų, savininkams išduodavo dokumentus – techninės apžiūros rezultatų kortelę, liudijančius, kad autotransporto priemonės yra techniškai tvarkingos.

Teismas J.Degučiui skyrė 21 MGL (2 730 Lt), V.Jotkui – 19 MGL (2 470 Lt), o S.Mačioniui – 16 MGL (2 080 Lt) baudas.

Dar du buvę UAB „Transkona“ Šilutės techninių apžiūrų centro kontrolieriai nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

STT šilutiškius TA kontrolierius dėl kyšio paėmimo sulaikė rugsėjo pradžioje. STT įtarė, kad šie įmonės darbuotojai už automobilių techninių apžiūrų atlikimą nuolat gaudavo neteisėtą atlygį.

Netrukus už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą J.Degutis, V.Jotkus, S.Mačionis atleisti iš darbo. Po kyšininkavimo skandalo UAB „Transkona“ vadovai, siekdami sustiprinti vizualinę kontrolę Šilutės TAS, sumontavo vaizdo kameras darbo procesui kontroliuoti.

Nuteistieji, nesutikdami su baudos paskyrimu, turi teisę per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo nuorašo įteikimo dienos, paduoti prašymą Klaipėdos apygardos teismui ir reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme.