Šilutės TAU studentai Kalėdas pasitiko atvira širdimi

 

TAU 3Gruodžio 21-ąją, likus vos kelioms dienoms iki didžiųjų metų švenčių, pabūti kartu, prisiminti veiklas ir ištarti nuoširdų ačiū susirinko Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Jaukus renginys, vykęs buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salėje, buvo apgaubtas ne tik adventine – ramybės, susikaupimo ir supratimo aura, bet ir jautriomis emocijomis. Kas jau kas, bet Šilutės TAU studentai vertina savo bendrystę, galimybę mokytis visą gyvenimą ir geba išlikti jauni – jie patys ir dainavo, ir šoko, ir savas eiles skaitė. Padėkos vakaras vainikuotas gražiausiais palinkėjimais, padėkos žodžiais bei išdalintomis „Gerumo angelų“ statulėlėmis už nuoširdžius darbus.

Dėkingumas – svarbus jausmas

Popietė, kaip ir dera tokiam metų laikui, prasidėjo kalėdine daina, kurią atliko TAU mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas Loretos Mieliulytės. Ši daina buvo ne vienintelė, dainininkai žiūrovams parodė, kaip jie, susitelkę, vedini bendro tikslo, per trumpą laiką gali parengti puikiausią programą.

Pirmieji susirinkusiuosius pasveikino Šilutės TAU steigėjas – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys su pavaduotoja Daiva Budvytiene. Anot direktoriaus, geri darbai turi būti visada įvertinti, o tam reikia neužmiršti parodyti savo dėkingumą.

Apie dėkingumą, artėjančių švenčių laukimą kalbėjo ir svečias, Šilutės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Remigijus Šemeklis. Jis sakė, jog už jo nugaros sceną puošiantys trys angelai – dieviškos ramybės, džiaugsmo ir palaimos šaukliai, suburiantys visus žmones prieššventiniu laikotarpiu pamąstyti apie vertybes ir jomis vadovautis visus metus. Šių trijų dalykų – ramybės, džiaugsmo, palaimos – kunigas visiems ir palinkėjo.

Gražių žodžių savo studentams negailėjo ir TAU rektorius Pranas Avižinis. Aptardamas antruosius universiteto gyvavimo metus ir apibendrindamas nueitą kelią, P. Avižinis sakė, kad šie metai yra visiems ypatingi, nes minime ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir sulaukėme palaiminimo iš šalį aplankiusio popiežiaus Pranciškaus.

Studentams rektorius linkėjo, kad išsipildytų Popiežiaus palinkėjimai neprarasti vilties, išlikti atlaidžiais, nuolankiais. O nuo savęs pridūrė, jog svarbu saugoti savo sielas, vyresniame amžiuje – sveikatą, kad netaptume našta artimiesiems. „Dėl to mes ir mokomės – jog atitolintume senatvės ligas ir išliktume jaunatviški“, – sakė rektorius.

Šilutės TAU globėjas, rajono meras Vytautas Laurinaitis linkėjo šiltų, ramių Kūčių ir šv. Kalėdų, o ateinantiesiems metams – naujų, išsipildančių lūkesčių, sėkmingų mokslų, prasmingų darbų ir išlikti pastebėtais. Beje, rajono savivaldybė šiais, dar neįpusėjusiais mokslo metais,buvo labai dosni: TAU studentai nemokamai paviešėjo sostinėje, aplankė Valdovų rūmus, Seimą, o kelionės metu buvo pamaitinti.

Visiems svečiams įteiktos angelų statulėlės, o meras Šilutės JSMC direktoriui M. Surpliui ir TAU rektoriui P.Avižiniui dovanojo ateinančių metų kalendorius su rajono politikų karikatūromis.

Išdalinti „Gerumo angelai“

Visi svečių išsakyti gražūs žodžiai buvo tik viena jaukaus renginio dalis. Antrosios dalies metu dėmesys skirtas patiems aktyviausiems TAU bendruomenės nariams.

Dar adventiniu laikotarpiu Šilutės TAU studentai būrėsi į gerumo akciją „Sušildyk vieną širdį“, kurios tikslas – parodyti dėmesį sunkiai besiverčiančiam ir galbūt užmirštam kraštiečiui. Akcijos metu Šilutės TAU moterys mezgė šiltas kojines, šalikus, kepures, pirštines, kiti nariai pirko skanėstus, treti parūpino šiltų rūbų. Bendraudami su Šilutės socialinių paslaugų centru TAU nariai visus surinktus daiktus ir maistą dovanojo pavieniams žmonėms ir šiuo metu nakvynės namuose prisiglaudusiems asmenims. Didžiulė parama buvo suteikta dviem vienišoms mamoms ir jų vaikams, kurie visi kartu šiuo metu irgi glaudžiasi nakvynės namuose.

Atsidėkodama Šilutės JSMC administracija visiems akcijoje dalyvavusiems TAU nariams įteikė po „Gerumo angelą“. Iš viso jų išdalinta apie 30. Iškilmingas renginys vainikuotas saldžiomis vaišėmis.