Šilutės techninių apžiūrų stotis taupo vairuotojų laiką – diegia naujoves

Šilutės techninių apžiūrų stotyje

Šilutės techninių apžiūrų stotyje kaskart mažėja eilės, prie apžiūrų linijų dabar dažniausiai stovi vos du – trys automobiliai. Jau praėjo laikai, kai automobilio apžiūrai reikėjo skirti pusdienį ar net daugiau laiko, kurį tekdavo praleisti eilėse. Dabar kontrolieriai apžiūrai skiria tik 20 – 25 minutes, o eilėje palaukti tenka iki pusvalandžio.

Laimingiausi yra tie automobilių savininkai, kurie laiką savųjų ratų patikrai užsisako iš anksto. Jie registruojasi telefonu (8 441) 62395, arba užsuka į TA stotį pas kasininkę Margaritą, arba registruojasi internetu, adresu www.vta.lt. Kasininkė registruoja klientus prie naujausios, 3-iosios apžiūrų linijos. Techninei automobilio apžiūrai iš anksto užsiregistravę klientai paslaugą gauna tuo metu, kaip ir buvo suplanavę – laukti jiems netenka.
Žalias kelionių dokumentas – dviem metams

Kaip būsiu aptarnautas iš anksto užsiregistravęs, sumaniau išbandyti praktiškai. Taigi pasiskambinau minėtu numeriu, kasininkė Margarita suderino abiem pusėms tinkamiausią laiką. Trečiadienio rytą į vietą atvykau tik penkiomis minutėmis anksčiau. Palaukiau dar kelias minutes, ir kontrolierius jau pamojo ranka privažiuoti prie pirmosios tikrinimo vietos – išmetamųjų dujų analizės.
tTECHNINE _3
Vėliau automobilio raktelius pasiėmė kontrolierius ir pats juo nuvažiavo tikrinti važiuoklės, variklio sandarumo bei apšvietimo įrengimų. Techninei apžiūrai užteko 20-ies minučių. Kontrolierius su šypsena veide įteikė man žalią techninės apžiūros lapą, sakydamas, kad automobilis techniškai tvarkingas ir jeigu taip bus ir toliau, galėsiu dvejus metus važinėti, iki kitos apžiūros. Tiesa, jis dar priminė, kad techninei apžiūrai nepamirščiau užsiregistruoti iš anksto, taip bus naudingiau visiems – nereikės švaistyti laiko.

Paslaugos – su šypsena ir tvarkingai

UAB „Transkona“ direktorius gamybai Algimantas Idzelis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šios bendrovės vadovai nuolat svarsto, kaip gerinti darbą. Norima pasiekti, jog techninei apžiūrai savo transportu atvykę žmonės sugaištų kuo mažiau laiko. Techninė apžiūra trunka tik 20 ar 25 minutes, tačiau anksčiau žmonės nemažai laiko sugaišdavo laukdami susidariusiose eilėse. Dabar situacija taisosi.

UAB „Transkona“ investavo daug lėšų ir Šilutės techninių apžiūrų stotyje buvo įrengta ir kovo 1 dieną atidaryta dar viena techninių apžiūrų linija. Šioje, trečiojoje linijoje, paslaugos atliekamos dažniausiai tik iš anksto registruotiems klientams.

Pasak A. Idzelio, jau pasiekta, kad per darbo dieną aptarnaujama iki 25 automobilių, kurie būna registruoti iš anksto. Todėl prie šios linijos eilės nebesusidaro. Techninių apžiūrų kontrolieriai Ramūnas, Vitalijus, Rimantas, Alvydas ir Tadas pasikeisdami dirba penkias dienas per savaitę – antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais, nuo 8 val. iki 17 val. Visas kolektyvas stengiasi, kad ir prie kitų linijų eilės būtų kuo mažesnės, tik po tris – keturis klientus. Jose darbo dienomis techninės apžiūros atliekamos apie 80 automobilių.

A. Idzelis ragina klientus registruotis apžiūrai iš anksto ir tiki, jog mūsų krašto žmonės netrukus išmoks planuoti ir savo laiką.

Pasak A. Idzelio, yra klientų, kurie nori matyti, kaip atliekamos techninės apžiūros jų automobiliams. Todėl jau pasirūpinta, kad apžiūrų linijos grindys yra subraižytos geltonomis juostomis su piešiniais, kur gali stovėti vairuotojai.

Kontrolieriai konsultuoja vairuotojus ir dėl automobilių trūkumų. Jeigu jie nustato, kad automobilis dar negali būti eksploatuojamas, įteikia savininkui baltą apžiūros lapą, kuriame surašo pastebėtus gedimus. Tokie klientai turi pašalinti gedimus per mėnesį. Tuomet už pakartotinę apžiūrą teks mokėti tik kelis eurus. Įprastai lengvojo automobilio apžiūra kainuoja 14,48 Eur.

A. Idzelis sako, kad dabar yra pats laikas apžiūrėti savo automobilį, skambinti telefonu (8 441) 62395, ir registruotis techninei apžiūrai. Taip bus sutaupytas brangus vasaros laikas.