Šilutės TIC baigė sezoną, bet lankytojų laukia visuomet

Mūsų kraštu besidomintiems turistams kasmet siūloma naujų paslaugų, įdomių renginių. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės turizmo informacijos centre (TIC) jaučiama rudeniška ramybė – pasibaigus 2011 metų turizmo sezonui, ženkliai sumažėjo atvykstančių turistų.

Spalio mėnesį turizmo informacijos centras sulaukė 41 paklausimo: 12 interesantų skambino telefonu, 2 parašė elektroninį laišką bei sulaukta 26 lankytojų.

Lankytojų klausimai skiriasi nuo klausimų sezono metu. Dabar interesantus domina nebe pramogos ar apgyvendinimas, o kasdieniškesni klausimai – autobusų grafikas, įstaigų darbo laikas, vertimo paslaugos ir pan.

Svečiavosi apie 1500 turistų

Atlikus praėjusio sezono analizę, matyti, jog nuo birželio 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos Turizmo informacijos centras sulaukė 1555 interesnantų užklausų, iš jų: 127 – telefonu, 24 – el.paštu bei 1404 lankytojų.

Sezono metu buvo lankytojų ir iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kelmės, Marijampolės, Pasvalio ir pan.), ir iš užsienio (Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, JAV, Kanados ir kt.).

Turistai pasigenda traukinio ir dviračių stovų

Lankytojai centro darbuotojams išsakė ir savo pastebėjimų, ko mieste trūksta. Labiausiai žmones piktina, kad panaikintas traukinio maršrutas į Klaipėdą. Turistai dviratininkai, apsistoję Šilutėje, norėdavo traukiniu nuvažiuoti į Klaipėdą, kitus Lietuvos miestus ir vėl grįžti atgal į Šilutę. Dabar nebeturėdami tokios galimybės, tik trumpam apsistodavo mūsų mieste. Autobusu turistams vežtis dviračius nepatogu.

Kita problema, kurią pastebėjo turistai dviratininkai – mieste, poilsio zonose, prie įstaigų ir net prie informacinio centro nėra dviračių stovų.

Svečiai giria Šilutę

Praėjus sezonui, turime ir kuo pasigirti. Beveik kiekvienas turistas negailėdavo gražių žodžių mūsų miestui, pastebėjo jo unikalumą, grožį, žmonių svetingumą.

Norime padėkoti šilutiškiamas, kurie puoselėja ir prižiūri savo gyvenamąją aplinką, tuo pačiu puoselėdami ir mūsų miestą. Ypač džiugina verslininkų pastangos. Jie savo lėšomis tvarko, restauruoja pastatų fasadus, išlaikydami kraštui būdingą stilių, spalvinę gamą, architektūrines detales.

Laukia lankytojų visus metus

Aktyvus turistinis sezonas baigėsi, tačiau Šilutės TIC savo veiklos nenutraukia.

Maloniai kviečiame visus užsukti į centrą, mes ne tik atsakysime į visus Jūsų klausimus, bet ir pasiūlysime įsigyti įvairiausių suvenyrų su Šilutės krašto simbolika, knygų ir leidinių apie krašto kaimus, parkus.

Čia galite įsigyti ir didelio susidomėjimo sulaukusį fotoalbumą „FOTOSKRYDIS. Šilutės kraštas”.

Mus rasite Hugo Šojaus dvare, Lietuvininkų g. 4.

Jei turite klausimų, galite skambinti telefonu (8 441) 77785 arba parašyti el. paštu: info@siluteinfo.lt

Mūsų internetinė svetainė: www.siluteinfo.lt