Šilutės TIC dalyvavo konferencijoje Briuselyje

briuselyje turizmo centras EDEN konferencijaEuropos Komisija jau 6 metus vykdo projektą EDEN (European Destinations of Excellence). Lietuvoje EDEN projektą koordinuoja Valstybinis turizmo departamentas ir 5 metus iš eilės jis vykdė projektą „Patraukliausios turizmo  vietovės“.

Nemuno deltos regioninis parkas 2009 metais buvo vienas iš šio konkurso laimėtojų. Tuomet projektui Šilutės kraštą ir Nemuno deltos regioninį parką pristatė tuometinis VšĮ Šilutės turizmo ir verslo informacinis centras.

EDEN tinklo veikloje dalyvauja 98 projekto laimėtojai iš įvairių Europos šalių.

EDEN projekto dalyviai ir Europos komisija pernai inicijavo visų šalių EDEN destinacijų asociacijos įkūrimą. Nuspręsta į asociacijos gretas priimti ne tik pirmųjų vietų, bet ir 2-5 vietų laimėtojus.

EDEN konferencijoje Nemuno deltos regioniniam parkui, kaip vietovei, atstovavo Šilutės turizmo ir informacijos centro (TIC) skyriaus vadovas Edvardas Judžentis.

Konferencijos metu buvo skaitomi įvairūs pranešimai turizmo, rinkodaros, bendradarbiavimo temomis, taip pat vyko EDEN asociacijos susitikimas, kuriame pristatyti asociacijos darbai ir planai, tvirtinama asociacijos taryba bei priimti nauji nariai.

Dalyvavimas naujai kuriamos asociacijos veikloje būtų naudingas ir Šilutės kraštui. Tai destinacijų narių bendradarbiavimas, rinkodara Europoje, nauji bendri projektai, specialūs socialiniai tinklai ir kita veikla, skirta skatinti turizmą EDEN traukos vietovėse.