Šilutės traumatologai lygiuojasi į šalies geriausiuosius

traumu skyrius visiGerą žinią viso rajono gyventojams turi Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriaus gydytojai – artimiausiu metu mūsų ligoninėje ketinama pradėti daryti klubo ir kelio sąnarių endoprotezavimo operacijas. Tai reiškia, kad žengiamas didelis žingsnis į priekį ir kad klubo ir kelio sąnarių skausmų prispirtiems šilutiškiams nebereikės važinėti į didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigas.

Tokia galimybė atsirado, kai pastaraisiais metais Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriuje pradėjo dirbti keletas naujausias operacinių technologijas įvaldžiusių jaunų specialistų.

Šilutiškiai tobulinosi Kaune, Rygoje ir JAV

Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriuje šiuo metu dirba net 7 gydytojai traumatologai – ortopedai. Tarp jų – ir jau du dešimtmečius čia dirbantis ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Visų kolegų ir savo paties mokytoju D.Steponkus vadina skyriaus vedėją Adulį Valodską. „Lengviau būtų pasakyti, kurioje srityje jis nebuvo pradininkas, negu kuriose buvo. A.Valodska – labiausiai patyręs iš mūsų visų“, – vertina ligoninės vadovas.

Skyriuje jau daug metų darbuojasi šilutiškiams gerai pažįstami traumatologai – ortopedai. Viktoras Šileikis, atliekantis artroskopines sąnarių operacijas, daug metų šių žinių sėmėsi dirbdamas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o dabar jas pritaiko tiesiogine žodžių prasme „ant kojų statydamas“ šilutiškius.

Rimvydas Valeika, kuriam, kolegų nuomone, nė vienas iš jų neprilygsta, kuomet tenka pacientui uždėti išorinės fiksacijos aparatą. To R.Valeika mokėsi Rygos traumatologijos – ortopedijos institute, kuris orientavosi į gydymą išorinės fiksacijos metodu. Šilutiškis jame baigė ordinatūrą ir aspirantūrą.

Gydytojas Audrius Budnikas į Šilutę atvyko prieš 8 metus, o iki tol irgi praėjo didelę traumatologijos mokyklą – dirbo tuometinėje Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje. A.Budnikas – ne tik stiprus traumatologas, bet teikia ir ortopedinę pagalbą, kai po įvairių traumų ir operacijų taikomas gydymas fiksatoriais, ortopedinėmis priemonėmis.

Prieš 4 metus darbą Šilutės ligoninėje pradėjo gydytojas Tadas Gedvilas, dabar irgi atliekantis visas traumatologines ir nemažai ortopedinių operacijų. Taip pat jis gydo ir injekcijomis į sąnarius. Vyriausiasis gydytojas pastebi, kad būtent šis medikas yra labiausiai pasirengęs dirbti su naujausiomis technologijomis. 

Rugpjūtį gretos dar pagausėjo

Praėjusį rugpjūčio mėnesį Šilutės traumatologų gretos dar pagausėjo – čia dirbti pradėjo neseniai studijas baigęs traumatologas Gediminas Paplauskas. Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ortopedijos traumatologijos klinikos  vadovo, Gediminas pats geriausias tais metais baigęs rezidentas.

Šis jauniausias kolektyvo narys – kaunietis, tačiau Šilutėje sako turintis giminių, tad ir mūsų miestas jam nebuvo visai nepažįstamas, ir gyvenimas provincijoje negąsdino. Jau kitą mėnesį Šilutėje pradės dirbti ir šio mediko žmona, gydytoja reabilitologė Sandra.  

G.Paplauskas atlieka visas traumatologines operacijas, peties sąnario patologijos, pėdos ir plaštakos deformacijas darius steponkuskoreguojančias operacijas.  
„Jaunimas yra gerai pasiruošęs, nori dirbti ir padėti žmonėms. Atvykus šiems jauniesiems kolegoms galėjome stipriai praplėsti atliekamų operacijų spektrą“, – sako A.Valodska. 

Kelio ir klubo sąnarių endoprotezavimo operacijos – naujovė, kuri medikų pasaulyje vardinama netgi „aukštuoju chirurgijos pilotažu“, jau artimiausiu metu bus lengvai pasiekiama ir Šilutės ligoniams. Jas atlikti ligoninėje jau pasirengta, suderintas ir endoprotezų tiekimas.

Beje, tokie protezai kainuoja apie 5000 litų, bet socialiai draustiems pacientams jų kainą apmokės ligonių kasos.

Šilutės ligoninėje nuolat lankosi ortopedines priemones gaminančių centrų atstovai, kurie atveža pacientams užsakytas priemones. Vienos jų kompensuojamos visiškai, kitos – iš dalies.

Tiesa, šilutiškiams iki šiol talkina ir keletas uostamiesčio gydymo įstaigų traumatologų: čia budi anksčiau Šilutėje dirbę Eduardas Jūraitis, dabar besidarbuojantis Klaipėdos vaikų ligoninėje, ir šilutiškiams jau pažįstamas Gintautas Skurdenis, šiuo metu dirbantis Klaipėdos nedarbingumo ekspertizės komisijoje.

Nemažas yra Klaipėdos universitetinės ligoninės traumatologo Valerijaus Kormileco indėlis, nes šis medikas ir konsultuoja, ir operuoja plaštakos bei pėdos deformacijų kankinamus ligonius.

Kelią skinasi ortopedija

Ir Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Steponkus, ir ilgametis Traumatologijos skyriaus vedėjas A.Valodska sako, jog daug metų Lietuvoje vyravo traumatologija tikrąja to žodžio prasme: žmonės patirdavo daug lūžių, kitokių traumų, kurios sudarė gal 90 proc. traumatologų darbo.

Medikai pasvarsto, jog galbūt pastaruoju metu lietuviai tapo atsargesni, o gal dėl kitų priežasčių, bet traumų sumažėjo, ir vis daugiau reikia ortopedijos paslaugų. Tai įvairių potrauminių ir vėlesnių pasekmių korekcija, judėjimo aparato korekcija, taip pat visų kitų problemų, keliančių žmogui diskomfortą, šalinimas.

Pasak D.Steponkaus, kai kuriuose šalies miestuose ortopedijos operacijos jau yra vyraujančiose pozicijose. Ši sritis, anot D.Steponkaus ir A.Valodskos, yra neišsemiami dirvonai, nes įvairių sąnarių skausmą žmonės patiria nuolat.

Šilutė irgi neatsilieka nuo bendrų šalies tendencijų, net lenkia jas, nes sergančiųjų sąnarių ligomis mūsų krašte dar daugiau. Viena to priežasčių yra ir drėgnas Pamario oras.

Šilutės ligoninės traumatologijos skyriuje suburta viena iš geriausių Vakarų Lietuvoje specialistų komanda, todėl šilutiškiai, patyrę įvairias traumas ir sužalojimus ar sergantys judėjimo – atramos aparato ligomis, gali būti ramūs, kadangi jie gaus aukščiausio lygio pagalbą.