Šilutės turizmo atstovai ruošia dirvą artėjančiam sezonui

adventur parodaKaip kiekvienais metais, taip pat ir šiais Šilutės turizmo informacijos centras (Šilutės TIC) ruošiasi dalyvauti tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“. Ši tarptautinė paroda duris atvers jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Planuojama, kad per tris dienas parodoje iš viso dalyvaus daugiau nei 200 turizmo verslo atstovų iš 35 pasaulio šalių, parodos metu įvyks daugiau kaip 100 renginių.

Šilutės TIC direktorė Rasa Kmitienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad svarbiausias šių metų parodos akcentas – miestų ir miestelių turizmas. Šilutiškiai stengsis kuo geriau atstovauti ir reprezentuoti Pamario kraštą.

Turizmo galimybes pristatys ir vietos verslininkai

Viena svarbiausių šilutiškiams naujovių ta, kad šiemet „Adventur“ parodoje kartu su TIC atstovais savo paslaugas bei patrauklų turizmą Pamario krašte pristatyti rengiasi ir rajono turizmo verslo atstovai. Juos Šilutės TIC administracija kviečia vykti į parodą nemokamai, dovanodami lankytojo bilietus.

Nors apie galimybę verslininkams nemokamai sudalyvauti tarptautinėje parodoje Šilutės TIC išplatino tik prieš 3 dienas, R.Kmitienė sako, jog ši žinia daugeliui Šilutės turizmo verslo atstovų nebuvo naujiena. Verslininkai sausio 7 d. bendrame susitikime apžvelgė praėjusių metų turizmo poreikius, statistiką, pasidalijo bendra turizmo informacija, nuveiktais darbais bei aptarė, kokiose tarptautinėse parodose gali apsilankyti per pirmąjį metų pusmetį. R.Kmitienės nuomone, tinkamai pasiruošti parodai galėjo kiekvienas verslininkas.

Iki šios savaitės ketvirtadienio Šilutės TIC sulaukė keturių rajono verslininkų pageidavimų vykti į „Adventur“ ir pristatyti savo paslaugas. Taigi sausio 22-24 dienomis kartu su Šilutės TIC atstovais „Litexpo“ parodų salėje su lankytojais bendraus ir Pamario turizmo galimybes pristatys Šilutės viešbučio „Deims“, turizmo paslaugų kompleksų „Ventainė“, „Kintai“ bei „Rusnės vila“ atstovai.

„Pirmą kartą pradedame taikyti tokią praktiką – sudarome galimybę patiems paslaugos teikėjams pabendrauti su lankytojais, reklamuotis. Manau, kad toks bendravimas, galimybė apie paslaugas išgirsti iš pirmųjų paslaugos teikėjo lūpų daug patrauklesnis parodos lankytojams“, – sakė R.Kmitienė, vildamasi, kad sugrįžę iš parodos verslo atstovai paskleis gerąją žinią ir užkrės kitus Pamario turizmo puoselėtojus. Tad po metų vykti į parodą galbūt atsiras dar daugiau norinčiųjų.

Kurs bendrą stendą su Klaipėdos regionu

Praėjusių metų praktika parodė, jog šilutiškiams daug patogiau dalyvauti įvairiose tarptautinėse parodose kartu su Klaipėdos turizmo koliazas minijaregiono turizmo atstovais.

Panašiai bus ir šiemet. „Adventur“ parodoje septynios Klaipėdos regiono savivaldybės išsirikiuos viena šalia kitos ir taip pristatys savo siūlomas turizmo paslaugas.

„Smagu, kad kartu su mumis bendradarbiauja įvairūs verslininkai. Taip plačiau pateiksime visas galimybes, paslaugų spektrus ir Klaipėdos regione, ir Šilutės rajone“, – sakė Šilutės TIC direktorė. Jau ne vienoje parodoje kartu su kitais Klaipėdos regiono turizmo atstovais buvo sukuriamas vienas informacijos stendas, kviečiantis lankytojus nesiblaškant po sales susipažinti su vandeninguoju šalies regionu. Regiono savivaldybės pasidalina parodos salės ploto nuomos kaštus lygiomis dalimis ir sutaupo lėšų. Šilutės r. savivaldybės administracija tam skyrė apie 1500 eurų.

Šilutiškiai „Adventur“ parodoje įsikurs 9 kv. m erdvėje šalia kitų Klaipėdos regiono savivaldybių ir turės du informacinius stalelius. Prie vieno iš jų informaciją apie turizmą Pamaryje teiks Šilutės TIC atstovai, prie kito su lankytojais bendraus vietos verslininkai.

Parodoje šilutiškiai pristatys ne tik Šilutės rajoną kaip vietovę, kurioje smagu, gera ir patogu poilsiauti, bet atskirai reklamuos vandens turizmo pramogas, kultūrinį paveldą, Nemuno deltos regioninio parko renginius. Parodoje bus dalijamas naujas lankstinukas apie Švėkšnos miestelį bei jo apylinkes.

Pamarį reprezentuos informatyvūs koliažai

Į parodą Šilutės TIC atstovai vešis dar spaustuvės dažais bei drobės kvapu dvelkiančius nuotraukų koliažus (1×2,5 m).

Pastariesiems pagaminti reikiamą sumą (500 Eur) Šilutės TIC darbuotojai surinko patys, kai pernai teikė turistams papildomas paslaugas: rengė išvykas, skyrė savo gidus, pardavė suvenyrus su Šilutės kraštą reprezentuojančia simbolika.

Būtent šie koliažai, kuriais bus apipavidalinta Šilutės TIC vieta „Adventur“ parodoje  -dar viena naujovė, nešanti informaciją apie Pamario krašto gamtos grožį, turizmo patrauklumą. Viename šių koliažų – H.Šojaus dvaras, evangelikų liuteronų bažnyčios bokštas ir Šilutės uostas. Antrajame pavaizduotas Pamario krašto perliukas – Ventės ragas, kurį reprezentuoja tinklai, švyturys ir molas. Trečiajame koliaže – laukinė Pamario gamta, Mingės kaimas, jo prieplauka, Uostadvario švyturys ir krašto simboliai – vėtrungės.

Kitose parodose bus pristatomas ir ketvirtasis nuotraukų koliažas, kuriame atvaizduotos Švėkšnos miestelio apylinkės, garsieji Švėkšnos bažnyčios bokštai, „Genovaitės“ vila ir mūsų krašte puoselėjami tradiciniai amatai.

Anot R.Kmitienės, šiuos daugkartinio naudojimo koliažus bus galima kasmet tobulinti, jais dalintis, vykstant į įvairias parodas.

Planuoja kitą sezoną

Dalyvavimas „Adventur“ Šilutės turizmo planavimo atstovams yra ne pirmas šių metų renginys. Sausio 13-17 dienomis R.Kmitienė lankėsi Olandijoje, Utrechto mieste vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje.

„Šioje parodoje pastebėjau didžiulį susidomėjimą Šilutės kraštu. Olandai apie Šilutę žino, ja domisi ir būtent dėl to reikia teikti jiems kuo daugiau informacijos“, – sakė Šilutės TIC direktorė, pabrėždama, kad didelę reikšmę turi ir patogus susisiekimas tarp šalių.

Kaip žinia, keltai iš Kylio į Klaipėdos uostą atplukdo nemažai turistų iš Olandijos. Kadangi tos šalies gyventojai mėgsta keliauti dviračiais ir kemperiais, jie pageidauja daugiau informacijos apie Pamarį. Bet, olandai nenori ilgiau nei savaitę užsibūti Lietuvos pajūryje, tad vienas iš jų apsilankymo tikslų ir yra pažintinės ekskursijos po Pamarį.

Iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį šilutiškiai ketina Pamariui atstovauti aštuoniose šalyse. Tik sugrįžę iš parodos Vilniuje, rengsis parodai „Balttour“, kuri vyks Rygoje (Latvija) vasario 5-7 dienomis. Tuo pačiu vasario 4-ąją Lietuvos ambasadoje Latvijoje dalyvaus verslo misijoje, kurioje kelionių turų operatoriai, organizatoriai, verslininkai ir kiti suinteresuoti žmonės iš Latvijos bus plačiau supažindinti su galimybėmis keliauti po Lietuvą. Šiame susitikime bus atskirai pristatytas Klaipėdos regionas ir Pamarys.

Vasario 12-14 dienomis Šilutės TIC planuoja dalyvauti parodoje Taline (Estija), vėliau – Hamburge (Vokietija) vykstančioje tarptautinėje parodoje „Reisen“.

„Šios parodos yra pagrindinės, kuriose jau ne pirmą kartą Pamario krašto patrauklumą turistams pristato šilutiškiai. O vasario 18-21 dienomis Šilutės TIC atstovai pirmą kartą vyks į Prahoje rengiamą tarptautinę turizmo parodą „Holiday World“. Balandžio 6-9 dienomis dalyvausime Minsko (Baltarusija) parodoje „Otdych“, balandžio 22-24 dienomis – Varšuvos (Lenkija) parodoje „LATO“, – pasakojo R.Kmitienė.

Anot pašnekovės, žiema – tai laikas, kai vyksta turizmo planavimas, o visus įdirbio rezultatus parodys aktyvusis turizmo sezonas.

Svarbu patogus susisiekimas

Kalbėdama apie didėjančias turizmo galimybes Pamario krašte, R.Kmitienė pasidžiaugė, jog tam didelę reikšmę turės ir nuo kovo prasidėsiantys lėktuvų skrydžiai iš Palangos oro uosto. Jau paskelbta, kad bus vykdomi trys reisai: Palanga – Londonas, Minskas – Palanga, Varšuva – Palanga.

Tačiau yra ir daug metų turistus erzinančių problemų – pavyzdžiui, blogas susisiekimas su kai kuriomis mūsų rajono gyvenvietėmis. Turistams sudėtinga  patogiai pasiekti Rusnę, Kintus, Ventę, Minijos kaimą.

„Turistai nori gražiame miestelyje ar gamtos prieglobstyje pabūti porą valandų ir po to patogiai grįžti atgal į Šilutę, tačiau transporto nėra“, – sakė R.Kmitienė. Ji tikisi, kad ši ne vienerius metus egzistuojanti problema bus sprendžiama – galbūt padės privatūs vežėjai.