Šilutės uoste skendęs žvejys pasijuto lyg naujai gimęs

skendo uoste57 metų šilutiškį žveją būtų galima pavadinti laimės kūdikiu. Pirmadienio vidurdienį jis sumanė pameškerioti ant Šilutės uostą sustingdžiusio ledo ir įlūžo – nedaug trūko, kad vyras būtų žuvęs. Laimei, tuščio uosto lediniame vandenyje besikapanojantį vyriškį pastebėjo ką tik į žvejybą atvažiavęs kitas žvejys – 68 metų Jonas Kliauba. Jis žaibiškai sureagavo į situaciją – iškvietė gelbėtojus ir skęstančiam vyrui numetė virvę. Į ją įsikibusį nelaimėlį J.Kliauba tempė į krantą….

„Neverta prarasti galvos dėl žuvies”, – dar kartą primena gelbėtojai ir ragina prieš lipant an ledo įsitikinti, ar tai yra saugu, turėti ne tik meškerę, bet ir specialius smaigus, kuriais būtų galima išsikapanoti įlūžus lede.

Savo laisvadienį – pirmadienio popietę – pusamžis vyriškis sumanė pasidaryti sau pramogą – pažvejoti ant užšalusių Šyšos vandenų Šilutės uoste. Į žvejybą išvažiavo vienas. Kadangi ledas atrodė vientisas, o ir šaltukas spustelėjo, vyras nesitikėjo, kad ledas gali būti plonas.

Anot vietinių gyventojų, paprastai Šyšai išsivalius nuo ledų, uoste ledas laikosi dar ilgai, tad žvejai drąsiai lipa ant jo žvejoti.

skendo uoste___sulauzytas_ledasTaigi vyriškis nuėjo iki ledo masyvo vidurio ir staiga pajuto, kad ledas lūžta, o jis smenga į stingdantį vandenį. Vyrą ištiko panika, ledinis vando sukaustė jo kūną, aplinkui žmonių nesimatė, uosto teritorija buvo tuščia.

Kai skęstančiojo jėgos jau seko, tarsi skęstančiojo angelas sargas į uosto teritoriją įvažiavo kitas žvejys – 68 metų J.Kliauba.  Automobilį pastatęs stovėjimo aikštelėje, jis pakėlė akis į užšalusį vandenį ir pamatė skęstantį žmogų jame.

J.Kliauba sureagavo žaibiškai – apie įvykį iškart pranešė Bendruoju pagalbos telefonu 112. Tuomet Jonas iš automobilio bagažinės čiupo kaproninę virvę ir pribėgęs prie kranto metė ją skęstančiam žmogui. Ant ledo lipti nedrįso, nes šis atrodė nepatikimas.

Iš kelių kartų virvę pavyko numesti prie įlūžusio žvejo, pastarasis į ją įsikibo ir tempiamas artėjo kranto link, savo kūnu laužydamas ledą.

Netrukus į uosto teritoriją atvažiavo du ugniagesių automobiliai. Neperšlampamu kostiumu apsirengęs gelbėtojas šoko į vandenį ir padėjo žmogui pasiekti krantą.

Jį įnešė į ugniagesių automobilį, nurengė šlapius drabužius, įsupo į  antklodę.

Netrukus žveją perėmė atskubėję medikai ir išsivežė į ligoninę.

Gelbėtojai nuolat kartoja, kad ledas yra nevienalytis ir nevienodo storio, tad prieš lipant ant užšalusių vandens telkinių reikia įsitikinti, ar tai daryti saugu. Apie savo žvejybos vietą būtina pranešti namiškiams. Taip pat būtina su savimi turėti ledo storiui matuoti reikalingą įrankį, smaigus, kuriuos galima įsmeigti į ledą ir išsikapanoti iš vandens arba bent išsilaikyti vandens paviršiuje.