Šilutės urėdas – nusipelnęs Lietuvos aplinkosaugininkas

BAIRASAUSKASPasaulinę aplinkos apsaugos dieną Vilniuje Šilutės urėdui Stepui Bairašauskui įteiktas aukščiausio laipsnio Nusipelniusio aplinkosaugininko ženklas. Šiemet aplinkos ministras Valentinas Mazuronis tokiais ženklais apdovanojo 5 žmones, kurie nepriekaištingai dirbo aplinkosauginį darbą 50 metų.

Šilutės urėdas S.Bairašauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad aplinkos apsauga yra neatsiejama miškų ūkio darbuotojų darbo dalis. Šilutės miškų urėdijoje yra 26 954 ha saugomų teritorijų, tarp jų – Nemuno deltos ir Rambyno regioniniai parkai bei 16 valstybinių draustinių.  

S.Bairašauskas džiaugiasi, kad jam pavyko išsaugoti valstybei priklausančius miškus Kuršių marių pakrantėje ir dabar jie yra skirti visuomenės poreikiams. Šilutės urėdija savo įmonės lėšomis tarp Kintų ir Šturmų gyvenvietės, marių pakrantėje, yra įrengusi dvi poilsio aikšteles, kurias jungia apžvalginis takas. Įrengti 2-3 metrų aukščio apžvalgos bokšteliai, iš kurių matosi net kitame marių krante esanti Preila, Neringos vaizdai.

Pasak S.Bairašausko, urėdijos darbuotojai pasirūpino, kad iš valstybės miškų būtų išgyvendinti naminės degtinės fabrikėliai. Tai padaryta ne tik dėl to, kad urėdija netoleruoja nelegalios alkoholio gamybos. Degtindariai niokoja gamtą, mišką užlieja panaudotu raugalu.

S.Bairašauskas sakė jau nebesuskaičiuojantis, kiek turi diplomų, medalių, garbės ženklų. Tarp reikšmingiausių valstybinių apdovanojimų – medalis „Už nuopelnus Lietuvai“.