Šilutės urėdija brangina darbuotojų bendravimo tradicijas

MISKININKUMiškininko dieną, kuri šiemet švenčiama trečiąjį rugsėjo šeštadienį (šiemet – rugsėjo 21-ąją), Šilutės urėdijos darbuotojai susirinko minėti vienoje gražiausių rajono vietų – Švėkšnos parke, prie Genovaitės vilos. Į šventės vietą urėdas Stepas Bairašauskas, Miškininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkė kintiškė Dalia Barkauskienė bei Lietuvos girininkų tarybos narys Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas buvo atvežti karieta.

Pasveikinti urėdijos darbuotojus atvyko rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, perdavęs visiems rajono merės Daivos Žebelienės bei Seimo nario Artūro Skardžiaus sveikinimus ir dovanas.

Įmonė turi kuo didžiuotis

Šilutės urėdas S.Bairašauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad valstybės įmonė Šilutės miškų urėdija turi kuo didžiuotis. Įmonė jau daug metų yra pirmajame geriausiųjų dešimtuke tarp 42 šalies urėdijų.MISKININKU 2

Savo darbu urėdijos darbuotojai paneigia mitus, jog be gailesčio naikinami Lietuvos miškai. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Šilutės rajono miškingumas siekė 11 proc. visos rajono teritorijos. Dabar šis rodiklis ūgtelėjo iki 19 proc. Kasmet atsodinami ne tik kirtimų plotai, bet ir pasodinama 20-50 ha naujų miškų. Miškų urėdija pasirūpina, kad miškai sužaliuotų ten, kur žemės ūkiui dirvos yra netinkamos.

Šilutės urėdijoje dirba apie 150 žmonių, įmonės apyvarta per metus siekia apie 15,0 mln. litų. Tikimasi, kad  2013 metais parduotos medienos apyvarta padidės 3-4 procentais. Taip yra todėl, kad didėja medienos paklausa ir jos kaina.

S.Bairašauskas džiaugiasi, kad įmonė ir per sunkmetį sugebėjo išsaugoti visas darbo vietas, o dirbančiųjų pajamos nė kiek nesumažėjo. Įmonė, anot jo, turėjo „juodai dienai“ sukauptų rezervų.

Rajone yra 12 girininkijų ir Medienos ruošos bei prekybos techninis padalinys. S.Bairašauskas sako, kad visi girininkai puikiai atlieka savo pareigas. Šiuo metu jis galėtų ypač pagirti jaunus girininkus: Stemplių girininką Arūną Uselį, Šiaudėnų girininką Tomą Lukošių bei Pagėgių girininką Romą Ubartą, kurie savo girininkijose dirba išradingai ir tam darbui atiduoda visą energiją ir laiką.
MISKININKU 1
S.Bairašauskas, kaip sėkmingai veikiančios įmonės vadovas, yra pelnęs nemažai apdovanojimų. Tačiau brangiausi jam yra ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis bei 2013 metų birželio 5 dieną įteiktas Aukščiausiojo laipsnio Nusipelnusio aplinkosaugininko ženklas.

Saugoma tradicija

Minėti Miškininkų dieną, pasak S.Bairašausko, Šilutės urėdijoje yra sena ir gerbiama tradicija. Pirmą kartą ji buvo paminėta iškilmingai 1965 metais. Į šventę pakviečiami visi urėdijos kolektyvo nariai.

Kiekvienais metais renkamas vis naujas šventės organizatorius. Šiemet Miškininkų dienos šventę organizavo Stemplių girininkas A.Uselis.

Šventėje įprastos ir sportinės rungtys, nors šiemet dėl lietaus jų buvo mažiau. Rajono miškininkai šaudė į judantį taikinį oriniu šautuvu, varžėsi stipriausių rankų poros rungtyje, mėtė kelmus ir vaikščiojo su kojūkais.