Šilutės urėdija – naujos įstaigos padalinys – jau turi naują vadovą

MISKININKAS _2Buvusi Šilutės miškų urėdija, o dabar 101 darbuotoją turintis regioninis Valstybės įmonės „Valstybinė miškų urėdija“ Šilutės padalinys pagaliau turi vadovą. Antradienį, rugpjūčio 28 dieną minėtos įmonės direktoriaus pavaduotojas Valdas Kaubrė pristatė kolektyvui laikinuoju padalinio vadovu be termino paskirtą Romą Gečą.

Tiesa, pristatymas buvo labai simbolinis, nes R.Gečas Šilutės urėdijoje yra savas – dirba jau tris dešimtmečius.

R.Gečas sako, kad jam sunku pasakyti, kodėl jis paskirtas laikinuoju padalinio vadovu. Jis dalyvavo antrajame konkurso vadovauti Šilutės padaliniui etape ir jį laimėjo. 

Iki pertvarkos miškų urėdijų Lietuvoje buvo 42, o po reorganizacijos liko tik 26. Buvo urėdijų, kurios buvo sujungtos po dvi ar net tris į vieną padalinį.

Šilutės urėdija po šių metų sausio 8 d. tapo naujosios VĮ „Valstybinė miškų urėdija“ Šilutės regioniniu padaliniu. Tuomet, atleidus urėdą Vaidą Bendaravičių, įstaigai laikinai vadovauti buvo paskirtas vyr. miškininkas Viktoras Aušbikavičius. Dabar jis ir toliau eina savo pagrindines pareigas.

R.Gečas dalyvauti konkurse vadovauti padaliniui apsisprendė pats, niekieno neraginamas.

R.Gečas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gimė Šilalėje, tačiau nuo 5 klasės gyveno Šilutėje. 1984 metais jis baigė Lietuvos miškų technikumą ir buvo paskirtas dirbti Šilutės urėdijoje. Tačiau trejiems metams nuo 1984 iki 1987 metų teko viską palikti ir atitarnauti tuometinėje sovietmečio kariuomenėje. Vėliau baigė magistro studijas dabartiniame A.Stulginskio universitete. 

Nuo 1987 metų R.Gečas dirbo Šilutės urėdijos girininkų pavaduotoju, o vėliau savo noru buvo išėjęs dirbti Aplinkos apsaugos inspektoriumi. Nuo 2005 metų R.Gečas vėl sugrįžo į Šilutės urėdiją ir čia ėjo miško apsaugos inžinieriaus pareigas.

Einant tokias pareigas jam teko rūpintis Šilutės miškų priešgaisrine apsauga bei profesionaliąja medžiokle. Šilutės urėdija turi tik du medžioklės plotus – Kintų ir Svencelės miškuose bei Švėkšnos seniūnijoje Jomantų ir Begėdžių miškuose. Šiuose plotuose ir vyksta profesionalioji medžioklė.
Šilutės regioninio padalinio vadovas R.Gečas „Šilutės naujienoms“ taip ir neišdavė ar imsis įstaigoje kokių pertvarkų. Pasak R.Gečo, įstaiga kaip dirbo, taip dirbs ir toliau. Jis tik paminėjo, kad per šiuos metus administraciniame pastate dirbančių specialistų sumažėjo pusantro karto, ir dabar dirba 11 žmonių. Pasak R.Gečo, visi jie yra puikūs specialistai, tad viskas ir toliau bus gerai.

„Urėdijos miškai saugomi, kertama mediena ir viskas vyksta taip kaip ir seniau, tik esame nebe savarankiška įstaiga, o padalinys“, – sakė pašnekovas.

Iš ankstesnės praeities jis baiminasi tokių gaisrų, koks 2011-aisiais nusiaubė Šilutės durpyno teritoriją. Tomet Šilutės urėdijos ugniagesiai dirbo kartu su durpyno ir Šilutės PGT gaisrininkais. Vėliau buvo daug mokymų ir atlikta nemažai konkrečių veiksmų, kad tokios nelaimės nesikartotų.