Šilutės urėdija pasirūpino saviškių išskirtinėmis privilegijomis

 uredas bendoraviciusŠilutės urėdijoje nustatyta ypač daug pažeidimų, kurie susiję su šiai valstybės įmonei priklausančių patalpų nuomos sutarčių sudarymu. Dalis esamų bei buvusių urėdijos darbuotojų galėjo šiltnamio sąlygomis nuomotis būstus, kurių rinkos nuomos kaina yra aukštesnė. Tai paaiškėjo ketvirtadienį Aplinkos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Gyvenamaisiais butais yra apsirūpinusios visos šalies urėdijos. Tačiau Šilutės urėdija – lyderiauja: savo darbuotojams parūpino daugiau nei 30 butų. Už Šilutės urėdiją mažiau butų turi net ir Vilniaus urėdija – šiek tiek daugiau nei 20.

 Nuomojasi pigiau nei rinkos salygomis

Ketvirtadienį aplinkos ministro pavaduotojas Martynas Norbutas žiniasklaidai pateikė informaciją apie ministerijos komisijos vykdytą tikrinimą, kaip urėdijos valdo ir nuomoja tarnybinius gyvenamuosius butus. Nustatyta, kad 2017 metais iš viso urėdijos turėjo 370 butų. Jų plotas – 25 375,2 kvadratiniai metrai. Iš jų 221 patalpa išnuomota šiuo metu dirbantiems darbuotojams, 46 išnuomotos buvusiems darbuotojams, 5 – kitiems asmenims, 98 patalpos laisvos.

Šių metų gegužės 9 dieną Aplinkos ministro įsakymu buvo sudaryta komisija, kuriai pavesta atlikti tarnybinį patikrinimą dėl miškų urėdijoms priklausančiose patalpose nuomojamų tarnybinių gyvenamųjų patalpų ir kitų gyvenamųjų patalpų sutarčių sudarymo bei nuomos kainos apskaičiavimo pagrįstumo, pateikti išvadas ir pasiūlymus.

Anot viceministro M.Norbuto, tarnybinės patalpos gali būti suteikiamos tik įmonės darbuotojams. Kai jie išeina iš darbo, gyvenamųjų patalpų jie, pasak ministro, turėtų netekti. Tačiau buvo atvejų, kai patalpos nuomotos buvusiems darbuotojams arba jos išnuomotos su įmone nieko bendra neturintiems asmenims.

„Daugeliu atveju tarnybinių patalpų paskirtis pakeista į kitą ir jos išnuomotos. 46 tokiais atvejais patalpos išnuomotos buvusiems darbuotojams. Ir yra 5 atvejai, kai patalpos išnuomotos su įmone nesusijusiems asmenims“, – aiškino M.Norbutas.

Nustatyta ir nuomos mokesčio rinkimo pažeidimų. „Mokestis nebūdavo perskaičiuojamas. Paskutinis pakeitimas vyko 2015 metais. Jis neperskaičiuojamas pagal galiojančią formulę. Buvo atvejis, kai taikyta ne ta formulė. Pritaikyta socialinio būsto nuomos formulė. Taip sumažintas mokestis. Mokestis už kitas gyvenamąsias patalpas neatitiko rinkos sąlygų. Sudarytos palankesnės sąlygos darbuotojams ir ne darbuotojams. Pritaikytas mažesnis mokestis nei rinkos kaina“, – vardijo viceministras.

Pasak M.Norbuto, Generalinė miškų urėdija turi užtikrinti, kad valstybės turtas būtų naudojamas racionaliai. „To nebuvo. Urėdijoms suteikta teisė pačioms spręsti, kaip disponuoti turtu. Nebuvo tinkamos kontrolės ir dėl to yra daug pažeidimų“, – sakė M.Norbutas.

Atliekant urėdijų reformą bus inventorizuotas visas urėdijų turtas.

Šilutės urėdas mažina valdomų butų skaičių

Šilutės urėdas Vaidas Bendaravičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad pareigas eina tik treti metai. Visą urėdijos „butų ūkį“ jis paveldėjo iš buvusio urėdo Stepo Bairašausko.

V.Bendaravičius pripažįsta, kad urėdijos valdomų butų dokumentuose „yra betvarkė“. Jis sako, kad jau nemažai laiko visos butų nuomos sutartys yra peržiūrimos ir prireikus nutraukiamos, butai atlaisvinami.

Pasak urėdo, su Generaline urėdija yra sutarta, kad visi atlaisvinti butai bus perduoti Turto bankui. Prieš perduodant, teks sutvarkyti visus dokumentus, įskaitant ir žemės sklypų nuosavybės dokumentus. Deja, atskiro darbuotojo tokiems darbams urėdija neturi, todėl procesas gali užtrukti.

V.Bendaravičius mano, kad urėdijai reikėtų turėti bent po vieną tarnybinį butą kiekvienoje girininkijoje – jų yra dešimt. Taip pat reikėtų kelių butų, skirtų urėdijos, Norkaičių medelyno bei Saugų medienos paruošų punkto padalinių darbuotojams. Tarnybiniai butai reikalingi naujiems specialistams. Tai aptarta su Generalinės urėdijos vadovybe.

V.Bendaravičius mano, kad kitais metais pradėsianti dirbti naujoji Valstybinių miškų urėdija spręs, ką daryti su urėdijų turimais gyvenamaisiais butais.

Generalinis urėdas darbo neteks

Įkūrus naują valstybės įmonę „Valstybinių miškų urėdija“, nuo šių metų gruodžio 31 d. visi urėdai neteks darbo, – informavo aplinkos viceministras M.Norbutas. Taip pat bus ieškoma padalinių vadovų. Iš naujo bus paskelbti konkursai.

Kalbant apie urėdų įsidarbinimą po reformos, anot jo, viską lems nuveikti darbai ir vadybiniai gebėjimai.

Šią savaitę paskelbta, kad Aplinkos ministerija planuoja steigti valstybės įmonės „Valstybinių miškų urėdija“ centrinę būstinę Panevėžio rajone. Valstybinių miškų urėdija veiks teritoriniu pagrindu. Įmonė turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis.

Gruodžio 31 d. Generalinė urėdija taip pat baigia darbą, todėl jos vadovas ir pavaduotojai taip pat neteks darbo.