Šilutės urėdijai už verslo sėkmę – jau trečioji „Gazelė“

gazele uredas bairasauskasJau devintą kartą laikraštis „Verslo žinios“ šalies smulkiajam ir vidutiniam verslui organizavo projektą „Gazelės“, kurio metu išrenkamos pačios lanksčiausios, konkurencingiausios, sėkmingiausiai augančios ir naujas darbo vietas kuriančios visos šalies bendrovės.

Penktadienį iš Vilniaus, kur vyko praėjusių metų projekto nugalėtojų pagerbimo ceremonija, grįžo Šilutės urėdijos urėdas Stepas BAIRAŠAUSKAS. Mūsų rajono miškininkų vadovas turi kuo pasidžiaugti – Šilutės urėdija pelnė vienos iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos bendrovių vardą.

Beje, „gazele“ Šilutės urėdija pripažįstama jau trečią kartą, tokį įvertinimą ši valstybės įmonė yra pelniusi 2008 ir 2009 metais.

Sąraše – 458 šalies bendrovės

Šiemet „gazelėmis“ pavadintų įmonių sąrašas rekordiškai ilgas, jame – net 458 šalies bendrovės, kai pernai buvo 279, užpernai – 140. Tiek bendrovių gauna teisę naudoti „Gazelės“ ženklą, kuris vis plačiau pasaulyje tampa kokybės sinonimu.

Būtent – pasaulyje, nes projektas organizuojamas Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Austrijos, Slovėnijos verslo bendruomenėse.

„Gazelės 2012“ nominantės vertintos atsižvelgiant į pardavimų 2008-2011 metais pokyčius, suteiktas paslaugas ir pardavimus, skaičiuotas ir 2011 metų ikimokestinis pelnas.

Šiemet „gazelėmis“ pripažintos įmonės, kurių apyvarta nuo 2008 iki 2011 metų išaugo ne mažiau kaip 10 proc. Skaičiuoti būtent šio laikotarpio rezultatai, o „Gazelės“ ženklas skirtas už 2012-uosius.

Vadovai išsakė ne vieną sėkmės receptą

Tarp sparčiausiai į priekį žengiančių įmonių yra tokių, kurių pardavimai analizuojamu laikotarpiu išaugo net 876 procentais. Būtent tiek šoktelėjo „Eikliausia gazele“ šiemet pavadintos nenaujais automobiliais prekiaujančiančios ir Kaune veikiančios UAB „Aurelinas“ apyvarta.

Beje, nenaujais automobiliais prekiaujančios įmonės šiemet apskritai šiame projekte dalyvavo pirmą kartą.
Antra lyderių sąraše – sparčiausiai Vilniaus apskrityje augusia pripažinta prekybos internete UAB „Pigu“. Šios įmonės pardavimai per 4 metus ūgtelėjo 759 proc.

Ne tik šių, bet ir kitų sparčiausiai besivystančiomis pripažintų įmonių vadovai išsakė ne vieną sėkmės receptą. Anot jų, siekiant gerų rezultatų svarbu paisyti kiekvieno kliento norų, net jei tai pareikalautų papildomo darbo ir šiandien dar būtų nepelninga. Reikia stengtis, kad kiekvienas klientas grįžtų, reikia dirbti kūrybiškiau nei kitos panašią veiklą vystančios bendrovės.

Aukštų rezultatų pasiekusių statybos įmonių vadovai nurodė, jog svarbu nesibaidyti ir mažų užsakymų, be to, tvarkingai atsiskaityti su darbuotojais. Mat kaip bežiūrėtume, pagrindinė darbuotojų motyvacijos priemonė mūsų šalyje vis tiek yra atlyginimas.

Pasak kai kurių kitų įmonių vadovų, svarbu ir nuolat judėti į priekį, keistis ir tobulėti, nes „kai jūsų užsakovas pasakys, kad jūsų produkcija per brangi ar pasenusi, keistis bus per vėlu“.

Kai kurių bendrovių vadovai nurodė, jog impulso joms suteikė ir naujai priimti, neseniai mokslus baigę rinkodaros bei pardavimų specialistai. Labai svarbios žinios, kurių turi jau kitoje aplinkoje augęs šiandieninis jaunimas. Bet nereikia nuvertinti vyresnio amžiaus žmonių, kurių niekas neaplenks patirtimi ir išmintimi.

Miškininkai teikia ir paslaugas

Šilutės urėdijos vadovas S.Bairašauskas pasakoja, kad šioje valstybės įmonėje pajamos per 2008-2009 metus kasmet siekė po 12 milijonų 100 tūkstančių litų. Be to, miškininkai pajamų gauna ne tik parduodami produkciją. Jie dar ir teikia paslaugas privačių miškų savininkams: ruošia dirvas naujiems miškams užsodinti, išaugina ir parduoda sodinukus. Tokių paslaugų kasmet suteikiama maždaug už 2 milijonus litų.

Tiesa, urėdas S.Bairašauskas pripažįsta, jog ekonominė krizė neaplenkė ir Šilutės miškininkų, pastaruosius kelerius metus pardavimai šiek tiek krito.

Be to, mūsų miškininkai daug dėmesio skiria technikos ūkiui, jį nuolat papildo naujomis miško ruošos mašinomis.