Šilutės vadovai Ukrainoje propagavo narystę Europos Sąjungoje

UKRAINA SGŠilutės savivaldybės vadovai viešėjo Ukrainos Tarantino rajone – ieškojo bendradarbiavimo partnerių, propagavo narystę Europos Sąjungoje ir tenykščius vadovus užsikvietė į svečius Šilutėje ¢ į Žuvienės virimo čempionatą.

Apie birželio 10-12 dienomis vykusį vizitą Ukrainoje, Tarantino rajono savivaldybėje, spaudos konferencijoje pasakojo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Pasak mero, Šilutės savivaldybė kone paskutinė Lietuvoje, kuri dar neturi bendradarbiavimo partnerio Ukrainoje. Ieškoti partnerių šioje šalyje, sprunkančioje iš Rusijos įtakos link Europos Sąjungos, paskatino Lietuvos ambasadorius Kijeve Marius Janukonis.

Lietuvos diplomatai rūpinasi, kad ukrainiečiai daugiau sužinotų apie narystę Europos Sąjungoje, apie jos naudą valstybei.

Šilutės savivaldybės vadovai buvo pakviesti susitikti su keliomis Tarantino rajono bendruomenėmis ir papasakoti kaip Lietuva, kartu – ir Šilutės rajonas, keičiasi būdami Europos šalių bendrijoje, kokią paramą Šilutės savivaldybė gauna iš ES struktūrinių paramos fondų, kokius darbus jau atliko už gautus paramos pinigus.

Pasak V.Laurinaičio, Tarantino rajonas yra netoli Rumunijos ir Moldovos pasienių. Akivaizdu, kad po sovietmečio šio krašto gyventojai dar nesuspėjo nieko svaraus nuveikti dėl geresnio gyvenimo. Ukrainoje dar yra daug žmonių, kurie ilgisi sovietmečio tvarkos.

Tarantino savivaldybėje yra daug problemų, kurios pas mus jau seniai nebe tokios aktualios: nuo neišvažiuojamų kelių iki centralizuotai tiekiamo vandens bei nuotekų surinkimo ir valymo.

Meras sakė, kad Tarantino rajono vadovybės delegacija pakviesta į Šilutę. Jų vizitas greičiausiai įvyks rudens pradžioje, kai Šilutėje rengiamas Žuvienės virimo čempionatas.

Ukrainiečiams bus parodyti mūsų savivaldybės objektai, kurie sutvarkyti pasinaudojant ES programų lėšomis.

Tarantino rajono administracija norėtų tapti Šilutės savivaldybės partneres įgyvendinat kokį nors europinį projektą.

Ukrainiečiai dar nėra dalyvavę jokioje ES paramos projektinėje veikloje ir norėtų išmokti rengti dokumentus tokiai paramai gauti.