Šilutės vagišių išradingumas – apvagia net labdaros krautuvę

 

Labdaros krautuve_1Šilutėje šiemet jau įvykdytos dvi unikalios vagystės – ilgapirščiai net du kartus pasikėsino į labdaros krautuvės „Parama“ turtą. Taip, taip – tą patį, kurį būrys tą labdarą renkančių garbaus amžiaus moterų dalija visiems, kam tik reikia ir už ačiū… Pirmoji vagystė įvykdyta sausį, antroji – balandį.

Sakysite – ką vogti labdaros krautuvėje?.. Pasirodo, šilutiškiai randa ką. Ir ne tik vagia, bet ir sugadina duris, po visą patalpą išdrabsto geradarių suneštus daiktus, o labdaringą veiklą vykdančioms senjorėms dar palieka ir į vartotinų žodžių sąrašą toli gražu neįtrauktų palinkėjimų…

Ne tiek naudos, kiek žalos

Pirmasis pranešimas apie vagystę iš Liepų gatvėje esančios labdaros krautuvės per Šilutę nuvilnijo dar sausį. Labdarą renkančioms moterims katalikėms vadovaujanti Albina Gečienė pasakoja, jog tuomet į policiją nesikreipė. „Pagalvojome, ką čia trukdyti pareigūnus dėl daiktų, kurių net vertę sunku mums nusakyti. Kaip nusakytume, jei tie daiktai šilutiškių dovanai atnešti? Žinoma, buvo gaila ir durų, kurias tokie nesusipratėliai išlaužė, bet ką daryti – pačios jas susitvarkėme ir dirbome toliau“, – pasakoja A. Gečienė.

Tačiau, kai įprastai praėjusį pirmadienį katalikės, ir vėl atėjusios į savo darbo vietą (beje – neatlygintiną) rado įsilaužimo pėdsakus, prisipažįsta, kad jau ir pyktelėjo. Ir kaip nepyks, kad ne tiek naudos tie plėšikėliai apturėjo, kiek darbo iš naujo pridarė labdaros krautuvę nuolat tvarkančioms garbaus amžiaus moterims. Pasak A. Gečienės, visi daiktai buvo išdrabstyti, išmėtyti, net tie maišai, kuriuose buvo sukrauti jau niekieno nebeimami atliekami drabužiai, buvo iškratyti. „Krautuvės patalpa panašėjo į jovalą“, – apibūdina pačios moterys.
Ir jau tik puse lūpų ištaria žodžius, kuriuos tie, anot jų, nesusipratėliai užrašė ant durų…

Neina net įvertinti

A. Gečienė pasakoja, jog iškviesti policijos pareigūnai rado kitoje pastato pusėje atidarytą langą, tad spėjama, kad per jį ir įsibrovė ilgapirščiai. Tuomet moterys pareigūnams pranešė ir apie ankstesnį įsilaužimą.

„Nežinome, kas dar galėjo nežinoti, kad visiems vargšams leidžiame pasiimti viską, kas jiems patinka, ir neprašome nė cento. Ir kam galėjo šauti į galvą mintis, kad įsibrovus slapta iš čia dar galima ką nors vertingesnio pavogti? Mes net policijai nesugebėjome įvardinti išneštų daiktų vertės, nes jie atnešti už ačiū“, – kraipo galvą katalikių pirmininkė.

Tiesa, vagys bandė įsilaužti ir į šiame pastate esančias Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šilutės skyriui priklausančias patalpas, tačiau jiems nepavyko.

Labdaros krautuvėje dirbančios senjorės sako jau taip pavargusios dirbdamos neatlygintiną darbą, o tokie įvykiai dar labiau užmuša joms norą tarnauti šilutiškiams. Tad šią savaitę labdaros krautuvė nedirbo, duris ji atvers tik balandžio 24 dieną.

Gali kainuoti labai brangiai

Šilutės policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sakė, kad pirmoji vagystė iš labdaros krautuvės nebuvo išaiškinta.

Šį kartą pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 dalį, kuri žada visai nemenką atsakomybę. Už tokią veiką, pasak J. Nausėdienės, galima pelnyti baudą, areštą arba laisvės apribojimą, arba net ir laisvės atėmimą iki 6 metų. Tad daiktai, kurie krautuvėje „Parama“ tiesiog dovanojami, gali kainuoti net labai brangiai.