Šilutės vaikams – „Knygos kelias“

Knygos keliasBiblioteka – knygų namai. Dažnas čia patiria skaitymo malonumą, tačiau nemažai šių dienų vaikų ir jaunimo patiria ir skaitymo kančias – privalomus sąrašus, mokyklinę programą ir pan. Pasaulį užvaldžius kompiuteriams, internetui, daugelis vaikų nebesupranta, koks džiaugsmas yra paimti gerą knygą į rankas ir nusikelti į jos istorijos verpetus.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrius pakvietė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokinius dalyvauti neįprastoje kūrybiškumo pamokoje „Knygos kelias“. Tai interaktyvus mokomasis žaidimas, kurį sukūrė ir pristatė visuomenei Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Mokiniai sužinojo, kaip būdavo gaminamos knygos, patys galėjo dalyvauti knygos gaminimo procese. Jie išbandė aplikaciją ir sužinojo, kaip knygos buvo gaminamos iki spausdinimo mašinos atsiradimo, kaip atsidurdavo lentynose. Mokinių žinios papildytos istorine informacija apie knygas.

Vaikai dalyvavo praktinėje pamokoje – gaminosi knygos žymeklius. Jiems suteiktos priemonės, reikalingos kūrybiniam užsiėmimui, bei pavyzdžiai.

Šiuolaikiška pamoka apie knygos kelio istorinius vingius suteikia vilties, kad vaikai, kurie spausdintą žodį iškeičia į kompiuterio ar televizoriaus ekraną, ims domėtis knyga. Aplinkos pakeitimas ir kitoks žinių pateikimas mokiniams priimtinas, todėl bibliotekininkai nuolat skatina dalyvauti jų rengiamose veiklose, taip paįvairinant laisvalaikį.