Šilutės valdžia pasiprašė STT tyrimo

 STT IR MERASSpecialiųjų tyrimų tarnybą (STT) sudomino Šilutės savivaldybės valdžios surengta atranka, kokiam investuotojui patikėti iškeldinti į užmiestį autobusų parką ir pastatyti naują autobusų stotį su komercinės paskirties pastatu.

Meras Vytautas Laurinaitis skelbia, jog jis pats pasiprašė STT tyrimo, kad išsklaidytų visuomenėje kylančias prielaidas apie valdžios protekciją vienam iš galimų investuotojų.

Bet Tarybos sekretorius Andrius Jurkus, nieko bloga nemanydamas, prasitarė, kad būtent STT atsiuntė nurodymą, kad savivaldybės vadovybė pateiktų visus dokumentus, susijusius su investuotojo atranka.

V.Laurinaitis: STT pažeidimų nerado

Kiekvieno mėnesio pabaigoje savivaldybės vadovai susitinka su rajono žiniasklaidininkais ir informuoja apie per mėnesį atliktus svarbiausius darbus ir sprendimus.

Tad ir praėjusį pirmadienį tokiame susitikime rajono meras V.Laurinaitis pranešė apie Savivaldybės tarybos sprendimą autobusų parko iškeldinimą ir kitus su šiuo sprendimu susijusius darbus patikėti investuotojui „Projestos projektai“. V.Laurinaičio teigimu, 15 metų vystytos idėjos apie Šilutės autobusų parko iškeldinimą į nuošalesnę vietą pagaliau ims materializuotis.

V.Laurinaičiui teko pripažinti, kad investuotojų atrankos maratonas nebuvo itin sklandus. Kai kuriems savivaldybės politikams ir visuomenei kilo abejonių dėl investuotojo atrankos skaidrumo.

 

Meras susitikime primygtinai tvirtino, kad jis pats pasiprašė STT, kad atliktų tyrimą ir įvertintų situaciją. V.Laurinaitis pasididžiuodamas skaitė iš STT gautą atsakymą, jog „išnagrinėjus surinktą medžiagą teisės pažeidimų nenustatyta“. Remdamasis tokia STT formuluote, meras suskubo iškart neigti Seimo nario Artūro Skardžiaus viešai pasakytą nuomonę apie investuotojo atrankos neskaidrumą ir kritiką, jog V.Laurinaitis yra atsakingas dėl nenustatytų atrankos kriterijų.

V.Laurinaitis sakė, kad atrankos kriterijai net negalėjo būti nustatyti, nes tuomet būtų kaltinimų, jog jie patogesni kuriai nors vienai bendrovei.
Teigdamas, jog pats pirmas pasiprašė STT tyrimo, meras niekaip nepaaiškino, kodėl Tarybos sekretorius buvo prasitaręs, kad STT raštas galimai buvo gautas anksčiau.

V.Laurinaitis, pasakodamas apie pokalbį su STT Klaipėdos padalinio atstovu, nejučia tik patvirtino faktą, jog STT galimai neskaidriais Šilutės valdžios veiksmais susidomėjo dar iki mero pasiprašyto tyrimo. Meras kalbėjo, jog pokalbio metu sužinojo, kad STT jau buvo gavusi anoniminį skundą dėl investuotojo atrankos, kad STT jau žinojo apie spaudoje paviešintas Seimo nario A.Skardžiaus prielaidas dėl vieno iš investuotojų nepatikimumo.

Nesvarbu, kad bendrovė – neegzistuojanti

Nei meras V.Laurinaitis, nei Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis negalėjo įtikinamai paaiškinti, kodėl savivaldybės Tarybos komitetams buvo pateiktas sprendimo projektas su įrašyta neegzistuojančia bendrove – UAB „Capital City Group“, kuri pretendavo iškeldinti autobusų parką.

Vėliau, kai sprendimo projektas pasiekė Tarybos posėdį, jame atsirado kitas investuotojo pavadinimas – UAB „Capital City“.

Nė vienas iš rajono vadovų nepripažino, kad tai galėjo būti maskuotė, skiekiant paslėpti nuostolingai veikiantį aukščiausios valdžios proteguojamą investuotoją.

V.Laurinaitis tikino, kad koncernas „Capital City Group“ egzistuoja, tik jis registruotas Latvijoje, kad pasiūlymą dėl Šilutės autobusų parko iškeldinimo teikė koncerno padalinys Lietuvoje. Pagaliau, pasak mero, Savivaldybei ne taip aktualu bendrovių pavadinimų peripetijos, o svarbus teikiamas pasiūlymas.

Kad atrodytų dar įtikinamiau, V.Laurinaitis paminėjo, jog STT net netyrė pasiūlymus teikiančių bendrovių pavadinimų ir registracijos tikrumo.

Meras džiaugėsi, kad vis dėlto Savivaldybė jau turi pasirinkusi investuotoją ir kad netrukus bus parengta UAB „Projestos projektai“ bei UAB „Šilutės autobusų parko“ sutartis. Sutartis bus duota svarstyti savivaldybės Tarybai, nes „Šilutės autobusų parkas“ 100 proc. priklauso Savivaldybei.