Šilutės valdžioje – nauji politikai

vytuvis vanagasŠilutės savivaldybės taryboje liko du laisvi mandatai: vakar prisiekęs sąžiningai tarnauti Lietuvai, Seimo nariu tapo Alfredas Stasys Nausėda, o praėjusią savaitę amžinojo poilsio buvo išlydėtas mero pavaduotojas Algirdas Balčytis. Abu politikai į 8-osios kadencijos Šilutės r. savivaldybės tarybą buvo išrinkti iš Socialdemokratų partijos sąrašo, todėl laisvus mandatus pasiims po jų sąraše esantys politikai – Saulius Vytuvis ir Alfonsas Vanagas.

Be to, pagal valdančiosios koalicijos sutartį socialdemokratams atitenka ir mero pavaduotojo postas.

Nors jokių viešų pareiškimų dar nebuvo, tačiau užkulisiuose kalbama, jog mero pavaduotojo pareigų nuo pat kadencijos pradžios troško socialdemokratas Arūnas Pupšys. Be to, galimu A.Balčyčio įpėdiniu buvo minimas ir Socialdemokratų frakcijos pirmininkas Algis Bekeris.


Priklausys Socialdemokratų frakcijai, bet…

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu tapęs S.Vytuvis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad politinę veiklą tęs Socialdemokratų partijos sudėtyje. Jis neketina sekti A.S.Nausėdos pavyzdžiu ir pereiti į šiuo metu populiaresnę partiją – Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Taigi S.Vytuvis sugrąžins socialdemokratams prarastą frakcijos mandatą, kurį Valstiečių – žaliųjų frakcijai buvo perdavęs socialdemokratus į „valstiečius“ išmainęs A.S.Nausėda. Dabar savivaldybės Taryboje socialdemokratai vėl turės 7 savo politikus.

Jis žada laikytis Socialdemokratų frakcijos nutarimų, tačiau sprendžiant savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovų personalijų klausimus vadovausis ne partiniais interesais, bet kompetencijos ir praktinės veiklos argumentais.

Tačiau kalbėdamas apie savo veiklą valdančiojoje koalicijoje, kurioje dominuoja partijos Tvarka ir teisingumas politikai, S.Vytuvis neslėpė, kad bus ypač atsargus. S.Vytuvio nuomone, „tvarkietis“ meras V.Laurinaitis akivaizdžiai perlenkė lazdą, atleisdamas iš pareigų  Šilutės PSPC direktorių Liutaurą Indriušką, surengęs žeminančią Šilutės H.Šojaus direktorės Rozos Šikšnienės atleidimo iš darbo procedūrą.

Varymo iš darbo tema S.Vytuviui ypač aktuali ir paremta asmeniniais išgyvenimais. Politikas pasakoja, kad nuo 2014 m. lapkričio mėnesio jam pačiam tenka kovoti dėl Šilutės urėdijos centrinio medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininko darbo vietos. Kai urėdijai atėjo vadovauti „tvarkietis“ Vaidas Bendaravičius, netrukus tapęs ir Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu, S.Vytuvis patyrė nuolatinį spaudimą ir bandymus pašalinti jį iš darbo. Priešiškai nusistatęs urėdijos vadovas ėmė S.Vytuviui skirti nuobaudas, kurios šiuo metu ginčijamos šešiomis teisminėmis bylomis. Teismai tas nuobaudas vieną po kitos pripažįsta nepagrįstomis, tačiau nepaisant to nuo šių metų rugpjūčio pabaigos S.Vytuvis yra atleistas iš darbo ir priverstas toliau minti teismų slenksčius.

27 metus minėtas pareigas ėjęs S.Vytuvis nė karto neturėjo jokios pražangos ar nuobaudos. Šį faktą „Šilutės naujienoms“ patvirtino ir buvęs ilgametis urėdijos vadovas Stepas Bairašauskas.

Tapęs Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos nariu, S.Vytuvis nebus aklas „tvarkiečių“ norų vykdytojas.

Ištikimas vienintelei partijai

Socialdemokratas Alfonsas Vanagas sakė, kad jokiomis sąlygomis nekeistų partijos, todėl kai jam bus suteiktas mandatas, jis bus tik Socialdemokratų frakcijos nariu.

A.Vanagas ankstesnėje kadencijoje dirbo Ekonomikos ir finansų komitete, tačiau dabar ko gero teks pirmą kartą padirbėti Socialinių reikalų komitete, kuriame dirbo a.a. A.Balčytis.

A.Vanagas nė menkiausia užuomina neprasitarė, kas iš socialdemokratų galėtų pretenduoti į mero pavaduotojo postą. Jis sakė, kad tai spręs Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus taryba.

S.Vytuvis sakė girdėjęs kalbų, kad į savivaldybės vicemero postą gali būti pasiūlyti vienas iš dviejų socialdemokratų – arba A.Bekeris, arba A.Pupšys.

Pretendentų gali būti daugiau

Socialdemokratų Šilutės skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis „Šilutės naujienoms“ tvirtino, kad tikrai negali nuspėti, kuris iš socialdemokratų bus pasiūlytas į mero pavaduotojo pareigas. Jis taip pat nepatvirtino, kad vicemero posto siekia tik A.Pupšys ar A.Bekeris. S.Šeputis pasakė tik vieną faktą: iš savivaldybės Taryboje esančių 7 socialdemokratų tik du yra pasakę, jog nenori ar dėl kokių nors aplinkybių negali pretenduoti į vicemero postą. Kurie iš jų tikrai nedalyvaus atrankoje, S.Šeputis nepaminėjo. Kandidatą į mero pavaduotojus išrinks skyriaus taryba, kurioje yra 15 narių, tarp jų – 6 savivaldybės Tarybos politikai.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis sakė nekeliantis jokių specifinių sąlygų socialdemokratams, kurį savo narį jie turėtų pasiūlyti į vicemero pareigas. Jis sakė irgi girdėjęs kalbų apie A.Pupšio ir A.Bekerio kandidatūras. V.Laurinaitis tikisi, jog socialdemokratai parinks iškalbų, ūkinius reikalus išmanantį politiką, o V.Laurinaitis savivaldybės Tarybai teiks rinkti mero pavaduotoju tą politiką, kuris bus įrašytas Socialdemokratų skyriaus tarybos protokole.