Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

IMG 20191104_021128Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, per ilgąjį Vėlinių savaitgalį, spalio 31– lapkričio 3 d., policija užregistravo 284 eismo įvykius, įvykusius mūsų šalies keliuose. Žmonės nukentėjo 33 eismo įvykių metu, tarp 36 sužeistųjų – 4 nepilnamečiai, 2 pėstieji, 1 keleivis ir 1 motociklo vairuotojas.

Vėlinių savaitgalį Šilutės rajone vienas vairuotojas įvažiavo į medį, kitas į pievas, trečias į griovį. Du iš jų buvo girti, nors vienas neigia, kad vairavo. Dar vienas girtas ir teisių neturintis 33 m. „kelių gaidelis“ sulaikytas Šilutėje.
Įvažiavo į medį

Naktį į pirmadienį, apie 1 val. 30 min., keliu Pašyšiai – Kulėšai važiavusi moteris pastebėjo nuo kelio nulėkusį „Audi A4“ automobilį. Pastarasis buvo atsitrenkęs į medį, viduje matėsi vasariškai apsirengęs žmogus.

Ji iškvietė pagalbą, netrukus atvykę ugniagesiai gelbėtojai su medikais iškėlė vyrą iš sudaužyto automobilio. Pareigūnai patikrino jo blaivumą – vyras pripūtė 1,55 promilės. Vyras buvo kruvinomis rankomis ir basas. Jis teigė, jog vairavo ne jis, nors ant automobilio stiklo, pasak įvykio liudininkų, buvo matyti kruvinų rankų žymės, o ant kojinių valdymo svirčių buvo paliktos šlepetės. Sužeistas vyras išvežtas į ligoninę.

Kas vairavo automobilį, pareigūnams neturėtų būti sunku nustatyti.

Dar vienas įvykis įvyko ties Gaidelių kaimu. Garbaus amžiaus vairuotojas važiavo Šilutės kryptimi, o iš priekio atvažiavo automobilis su įjungtais ilgųjų šviesų žibintais. Keliui sublizgėjus, vairuotojas nedideliame vingyje nuvažiavo į pievą. Nukentėjusių nėra.

Sulaikyti du girti vairuotojai

Apmaudu, kad lapkričio 1-ąją, rimties, susimąstymo ir artimųjų kapų lankymo dieną, daugelis supranta kaip šventę, kurios metu reikia vartoti svaigiuosius gėrimus. Dar apmaudžiau, kad apsvaigę žmonės, sėda už automobilio vairo.

Lapkričio 1 dieną, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Budrikų kaime, pakelėje rastas į griovį nuvažiavęs automobilis „VW Passat“, kurį vairavo smarkiai apgirtęs (3,23 prom.) 57 m. vyras. Vyras sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią dieną, apie 21.28 val., Šilutėje, Cintjoniškių g., sustabdytas automobilis „Peugeot Partner“, kurį vairavo neblaivus (1,76 prom.) 33 metų vyras, neturintis net ir teisės vairuoti transporto priemonę. Ir jis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.