Šilutės Visuomenės sveikatos biure – jau ketvirtoji savanorių karta

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. iki 29 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje.

Jaunimo atstovus – savanorius su įstaigos tvarka ir jų pareigomis supažindino VSB direktorė Kristina Surplė (antra iš dešinės).

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra akredituota, savanorius priimanti organizacija. Šiuos metus įstaigoje pradėjo jau ketvirtoji savanorių karta.

Veikla – labai įvairi

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms. Mes suteikiame jaunuoliams galimybę ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį savanoriauti mūsų įstaigoje. Savanoriška veikla sudaro galimybes jaunam žmogui mokytis, pažinti naujas sritis, išsiaiškinti savo profesinius polinkius.

Savanoriai mūsų įstaigoje dirba nuo 2020 metų, kai įstaigai buvo suteikta akreditacija. Iki šiol savanoriavo mokiniai iš Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų, o šiemet savanoriauja ir vienas vaikinas iš Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos.

Mūsų įstaigoje savanoriai prisideda prie įvairių sveikatingumo renginių organizavimo ir vykdymo, mokosi rengti straipsnius ir pranešimus internete, video, maketavimo ir kūrimo. Dalis jų teikia pagalbą Vakcinacijos centre dirbantiems specialistams. Nemaža dalis veiklų vykdoma nuotoliniu būdu.

Visuomenės sveikatos biuras, kaip organizacija, informuoja savanorį apie savanoriškos veiklos pobūdį ir apimtį, jos eigą, esamų ir galimų rizikos veiksnių, kurių gali atsirasti savanoriškos veiklos metu, poveikį sveikatai ir saugai bei apsisaugojimo nuo jų priemones. Visuomet deriname abiejų pusių lūkesčius ir galimybes. Komunikuojame su būsimais savanoriais, duodame jiems įvairias užduotis, kartu aptariame veiklų apimtis, sudarome grafikus.

Jaunimo savanorystės programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas. Savanoriai įsipareigoja sistemingai skirti savo laiką savanorystei.

Savanorystė prideda papildomą 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir padeda įgyti ateityje reikalingų darbo įgūdžių.

Laukiame savanorių

Visada kviečiame ir laukiame savanorių, galinčių ir norinčių savo laiką ir žinias skirti geriems darbams. Savanoriškos veiklos sritis – sveikatos, švietimo, sporto, narkotikų, nusikalstamumo, kita prevencija.

Visuomenės sveikatos biuras teikia paslaugas įvairaus amžiaus asmenims, todėl tikslinė grupė, su kuria dirba savanoriai priklauso nuo savanorio turimo išsilavinimo bei asmeninių sugebėjimų.
Savanoriams siūlome vesti fizinio aktyvumo užsiėmimus, sveikos gyvensenos mokymus, vykdyti mokinių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos priežiūrą, organizuoti visuomenės sveikatos renginius, vykdyti narkotikų, rūkymo ir alkoholio prevenciją.

Savanoriškos veiklos vykdymas derinamas su savanoriu, nepažeidžiant Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos apraše numatytos savanoriškos veiklos trukmės.

Laukiame jaunuolių, kurie būtų organizuoti, atsakingi, kūrybiški, žingeidūs, gebėtų dirbti komandoje ir prisitaikyti prie įvairių situacijų, turėtų gerus kompiuterinio raštingumo įgūdžius, propaguotų sveiką gyvenimo būdą.