Šilutės „Viva Femina“ moterų komanda – „Vilties bėgime“

Vilties bėgimas – pirmasis Lietuvoje solidarumo bėgimas ir vienas didžiausių renginių Vakarų Lietuvoje, kuriame dalyvauja apie 10 tūkst. žmonių ir apie 250 savanorių. Šiemet bėgime dalyvavo ir šilutiškių moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva Femina“ komanda.

Renginį organizuoja Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas, Klaipėdos miesto savivaldybė ir VšĮ šv. Pranciškaus vilties miestas. Šios įstaigos misija – padėti sumažinti žmonių, patenkančių į pažeidžiamas socialines grupes, t. y. onkologinių ligonių ir jų artimųjų, vyresnių žmonių, neįgaliųjų, vaikų, įskaitant ir elgesio sutrikimus turinčius, ir kitų socialinę atskirtį, sugrąžinti juos į aktyvų gyvenimą, paskatinti Lietuvos socialinę ir ekonominę plėtrą įtraukiant visuomenę į bendras veiklas skatinant solidarumą ir savanorystę. Taip pat formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į sveikatą, ugdyti aktyvų savimi ir savo gebėjimais pasitikintį pilietį.

VšĮ šv. Pranciškaus vilties miestas gegužės 21 d., Atgimimo aikštėje, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ ir Klaipėdos miesto gatvėse kvietė į tradicinį renginį „Vilties bėgimas 2023“. Renginys organizuotas jau 16-ąjį kartą.

Šilutiškės moterys pasirinko 0,75 km Vilties solidarumo trasą „Lorna“. Puikiai nusiteikusios, su geromis emocijomis sėkmingai įveikė trasą, buvo sutiktos žiūrovų plojimais ir apdovanotos atminimo medaliais.

Po bėgimo moterys dalijosi įspūdžiais su šiaulietėmis, asociacijos „Salvija“ narėmis, bendravo ir atminčiai nusifotografavo su šv. Pranciškaus onkologijos centro direktore Aldona Kerpyte, pabuvojo prie jūros.

Grįžusios dalyvės dalijosi įspūdžiais su draugijos narėmis, negalėjusiomis dalyvauti renginyje. Pasak moterų, džiugu, kad jos gyvena, bendrauja ir džiaugiasi kiekviena nauja diena, valanda ir minute.