Šilutės VMVT jungiasi prie naujovės – IMVIS

vmvt informacine sistema ciparisNuo šio mėnesio pabaigos elektronines paslaugas pradeda teikti ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), prie bendros sistemos jungiasi ir Šilutės VMVT.

Tikimasi, kad trejus metus kurta ir 2,03 mln. Eur Europos sąjungos fondų lėšų kainavusi Integrali maisto ir veterinarijos informacinė sistema (IMVIS) bus didelis patogumas visiems verslininkams – maisto gamintojams ir perdirbėjams, ūkininkams, valstybiniams ir privatiems veterinarijos specialistams, įvairių asociacijų ir valstybinių institucijų atstovams. Mat jiems nebereikės stumdytis eilėse teritoriniuose VMVT skyriuose, norint pateikti ir gauti įvairius dokumentus – tai daug greičiau ir patogiau jie galės padaryti internetu.

Projektas finansuojamas įgyvendinant Lietuvos 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir veiksmų programas (2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonė Pažangios elektroninės paslaugos).

Neseniai naujosios sistemos pristatyme Klaipėdoje dalyvavęs Šilutės VMVT viršininkas Edmundas Ciparis sako, jog naujovė padės smarkiai sumažinti kalnus popierių, be to, ūkininkai ir verslininkai sutaupys daug brangaus laiko.

Tad Šilutės VMVT specialistai jau gyvena šios naujovės laukimu.

Per sistemą gaus ir veiklos licencijas

Integrali maisto ir veterinarijos informacinė sistema sukurta įgyvendinant projektą „Elektroninės paslaugos maisto ir veterinarinės kontrolės srityje“.

Projekto tikslas – sukurti interaktyvias VMVT ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) maisto ir veterinarinės kontrolės srities paslaugas, teikiamas elektroninėje erdvėje, ir taip jas padaryti patogesnes ir lengviau pasiekiamas.

Birželio 18 d. vykusiame sistemos pristatyme Klaipėdoje kalbėjęs VMVT Informacinių sistemų skyriaus vedėjas Viačeslavas Giedroitas patikino, jos verslui naudotis naująja sistema bus paprasta. Naujovės esmė tokia, kad per šią sistemą bus galima užsisakyti ir gauti reikalingus dokumentus iš VMVT ir jos teritorinių padalinių, pasienio veterinarijos postų, taip pat užpildyti įvairius prašymus, apmokėti sąskaitas per elektroninę bankininkystę. Taip pat bus galima užpildyti norimų laboratorinių tyrimų užsakymo formas ir net gauti tų tyrimų atsakymus.

Maisto produktų gamintojai ir perdirbėjai tokiu pat būdu galės pateikti prašymus ir gauti privalomus maisto tvarkymo pažymėjimus. Net veterinarinės veiklos licencijas numatyta išduoti per IMVIS.

Naująją sistemą pristatė specialistai
vmvt informacine sistema darbuotojai
Naujosios sistemos pristatyme kalbėjęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atstovas Vilmantas Krasauskas pasakojo, kaip bus užsakomi laboratoriniai tyrimai ir gaunami atsakymai. Pasak V.Krasausko, daugiausia laboratorinių tyrimų užsako gamybinės įmonės. Specialistų pagalbos jiems reikia aiškinantis įvairių maisto žaliavų, taip pat – naudojamo vandens tinkamumą žmonių maitinimui.

VMVT Informacinių sistemų skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Palumickaitė renginio dalyvius supažindimo su prašymų įvairiems dokumentams pateikimu ir jų išdavimu naudojantis IMVIS. 

Pradėjus veikti IMVIS, mėginius paims ir VMVT skyriui pristatys kurjerių tarnyba, o verslininkui beliks užpildyti prašymą per naująją sistemą. Atsakymą verslininkai irgi sužinos internetu.

Naujojoje sistemoje veiks ir žemėlapis, kuriame bus vaizduojami viešai tiekiamo geriamojo vandens tyrimų duomenys, atvaizduotos ir veterinarinės kontrolės objektų bei užkrečiamųjų gyvulių ligų kontrolės zonos. Apie tai kalbėjo VMVT Informacinių sistemų skyriaus vyriausiasis specialistas Jevgenij Tichonov.

Prie sistemos prisijungę gyventojai galės matyti, iš kur jie gauna vandenį, kas yra jo tiekėjas, kokie tyrimai atlikti, o sumokėję mokestį už tyrimus galės ir patys gauti atsakymus apie vartojamą vandenį.

Kartu su IMVIS pradės veikti ir atnaujintas VMVT tinklalapis, kuris taip pat bus pritaikytas naudoti ir mobiliaisiais įrenginiais. Paskutinį kartą tarnybos tinklalapis buvo atnaujintas prieš 8 metus.

Šilutės VMVT naujovės nesibaimina

E.Ciparis sako, jog šiuo metu visuose teritoriniuose VMVT skyriuose, tarp jų – ir Šilutės VMVT, darbo krūviai yra išties dideli. Štai tik per praėjusius metus tarnybos specialistai išdavė 74 maisto tvarkymo subjektų pažymėjimus, gavo 5282 skundus, raštus ir įvairius dokumentus, sudarė ir parengė net 6229 įvairius raštus, dokumentus, pažymas ir ataskaitas.

„Tai didelis krūvis mūsų specialistams, ir kai viskas bus tvarkoma internetu, dirbti taps tikrai lengviau“, – įsitikinęs jis.
Naujovė, anot Šilutės VMVT viršininko, tikrai bus pažanga, palyginti su dabar veikiančia dokumentų pateikimo per teritorinius padalinius sistema, nes ji taupys žmonių laiką. Pasak E.Cipario, VMVT specialistams jau irgi laikas pamiršti kalnus popierių, nes gyvename juk XXI amžiuje.

Šilutės VMVT specialistai, pasak jų viršininko, naujovės nesibaimina, mat jau išsiaiškino, jog užpildyti reikalingus dokumentus nebus labai sudėtinga. „Reikia žengti koja kojon su laikmečiu, o visa kas nauja, yra ir įdomu“, – sako čia dirbantys specialistai.
Be to, keli Šilutės VMVT specialistai dalyvaus liepos 20-27 dienomis vyksiančiuose mokymuose, kurių metu bus apmokyti visi, kas dirbs su naująja sistema. Tad grįžę jie su kolegomis pasidalins juose įgyta patirtimi.