Šilutės Vydūno gimnazija: vasaros poilsio projektas

vyduno gimnazijaBirželio 18-22 dienomis 15 Šilutės Vydūno gimnazijos 9-12 klasių mokinių dalyvavo aktyvaus ir turiningo poilsio projekte „Sveikata, jaunumas grožė“.

Savaitės užsiėmimai vyko žymiojo mūsų krašto filosofo, sveikos gyvensenos propaguotojo Vydūno dvasia.

Pirmąją dieną susipažinome su Vydūno skelbtomis harmoningo ir sveiko gyvenimo nuostatomis, pasiruošėme žygiui į gamtą. Po viktorinos apie medžius ir žolynus visi projekto dalyviai pabiro po Pagrynių pievas ieškoti vaistažolių ir augalų herbariumui.

Rezultatas buvo puikus – išmokta atpažinti augalus net iš kvapo, surinkta keturių rūšių augalų vaistingoms arbatoms ir apie trisdešimt rūšių kitų augalų mokymo priemonei gaminti.

Dienos Rusnėje metu išvaikščiojome įvairius miestelio kampelius, atradome daug įdomių dalykų. Mus lydėjo gidė Dainora Laukevičienė. Ji supažindino su salos gyvenimo ypatumais, su Rusnei būdinga veikla – turizmu, žvejyba ir laivadirbyste. Smagiausia ir įsimintiniausia išvykos dalis vis tik buvo trijų valandų žygis baidarėmis Pakalnės upe. Kiekviena pora patyrė išbandymų ir nuotykių. Dauguma gimnazistų irklavo pirmą kartą, bet pasiekus finišą veiduose matėsi ne nuovargis, o didelis džiaugsmas.

Kintuose projekto dalyviai išbandė savo kūrybinius gebėjimus emalio dirbtuvėse kurdami papuošalus su Vydūno ženklais. Originaliomis savo darbo apyrankėmis visi iš karto ir pasipuošėme. Vydūno kultūros centre įrengtame Tilsmo kambaryje bandėme rasti nusiraminimą ir pajusti harmoniją su savimi ir aplinka. Gidės Redos Cirtautienės lydimi žygiavome turistiniu miško maršrutu, susipažinome su ypatinga augmenija. Pušyne, kur kadaise vaikščiojo Vydūnas, mokėmės taisyklingo kvėpavimo ir kitų jogos paslapčių. Kuršių marių pakrantėje rinkome augalus, o gražiausią puokštę švęsdami mūsų bendrystę surinkome Emilei jos gimtadienio proga.

Labiausiai laukta projekto dalis buvo kelionė į Aukštaitiją. Aplankėme Etnokosmologijos muziejų ir Molėtų astronomijos observatoriją.

Apžiūrėjome eksponatus, klausėmės žinovų paskaitų apie žmogų ir visatą, galingais teleskopais stebėjome dangaus kūnus. Prie Anykščių esančiame Arklio muziejuje susipažinome su lietuvių tradiciniais amatais, išsaugotu paveldu, tradicijų puoselėjimo galimybėmis. Pažinimo poreikis buvo patenkintas su kaupu, o dešimties valandų kelionė autobusu, vadovaujant mokytojui Jonui ir pirmokei Neringai, buvo taip pat smagi ir vertinga.

Po projekto įkūrėme feisbuko grupę ir visą savaitę dalijomės sustabdytų akimirkų vaizdais. Pristatydami projekto rezultatus surengėme fotografijų, herbarų ir emalio dirbinių parodas. Prie puodelio kvapnios žolelių arbatos dalijomės įspūdžiais su gimnazijos vadovais, bendruomenės nariais.

Išsiskyrėme pilni geriausių įspūdžių ir kurdami naujų projektų planus.

Dėkojame projekto rėmėjams Šilutės r. savivaldybei, Šilutės Soroptimos klubui, Vydūno gimnazijos alumnams.