Šilutės Vydūno gimnazistės „Ankumai“ paskirta II vieta

Aiste renginyjeVydūnietė Aistė Jauniūtė, 1g klasės mokinė, balandžio 25-26 dienomis buvo išvykusi į Kauną, kur dalyvavo „Anime Nights” renginyje.  

Jau dešimtus metus KTU studentų atstovybės InfoSA  pastangomis Lietuvoje vyksta japoniškos animacijos, japoniškų komiksų (manga) konkursas, kurio rezultatai apibendrinami „Anime Nights” renginyje.

Šiemet Aistė konkursui pateikė savo sukurtą komiksą, pavadinimu „Ankuma“, ir laimėjo II vietą. „Labai apsidžiaugiau, tiesiog negalėjau patikėti. Ta diena man buvo pati geriausia šiais metais“, – šypsodamasi sako konkurso nugalėtoja.

„Ankuma“ – tai 26 puslapius (A4formato) apimanti nespalvota paveikslėlių istorija, piešta tušu, flomasteriu, pieštuku ir tušinuku. Kiekvienam puslapiui nupiešti autorė skyrė apie šešias valandas. Pati kūrė ir siužetą, veikėjus, dialogus anglų kalba (ištaisyti klaidas buvo patikėta kompiuteriui).

Japoniškų komiksų kūrimu Aistė susidomėjo prieš dvejus metus, dabar džiaugiasi turinti įdomios veiklos. Šiuo metu ji savarankiškai mokosi japonų kalbos, susirašinėja su draugėmis iš Japonijos, o F. Bajoraičio bibliotekoje yra subūrusi animatorių klubą „Anime”.

Džiaugiamės kartu su Aiste ir linkime, kad išsipildytų visos su šia veikla susijusios ir jos puoselėjamos svajonės.