Šilutės žemės ūkio mokykloje – aukšti svečiai iš ministerijos

zemes ukio_mokykla_zuvininkyste_viceministrasŠilutės žemėse ūkio mokykla sulaukė aukštų svečių: Žemaičių Naumiestyje esančiame šios mokyklos Žuvininkystės praktinio mokymo centre lankėsi LR Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas, Žuvininkystės departamento direktorė Agnė Razmislavičiūtė-Palionienė, žuvininkystės politikos skyriaus vyriausioji specialistė Adrija Gasiliauskienė bei programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro atstovai.

Svečius priėmę mokyklos vadovai ir Žuvininkystės praktinio mokymo centro darbuotojai pademonstravo gamybinio tipo šiltavandenių ir šaltavandenių žuvų auginimo sistemas, pristatė recirkuliacinių sistemų įrangą, ikrų inkubavimo technologijas, žuvies perdirbimo cechą. Taip pat svečiams jie papasakojo apie čia vykdomą modulinę žuvininkystės verslo darbuotojo mokymo programą bei pažintines ir edukacines žuvininkystės srities iniciatyvas.zemes ukio_mokykla_zuvininkyste_viceministras2

Rugsėjo mėnesį startuos Žemės ūkio ministerijos sukurta pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“, kuria bus siekiama populiarinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus. Ši programa, kurioje  galės dalyvauti Lietuvos mokyklų 1 – 4 ir 5 – 8 klasių mokiniai, yra Europos Komisijos iniciatyvos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalis. Įgyvendinant programą, mokiniams iš visos Lietuvos bus organizuojamos paskaitos apie akvakultūrą ir jos produktus, vaikai turės galimybę apsilankyti Lietuvos ūkiuose, užsiimančiuose žuvivaisa ir akvakultūra, bei mokslo įstaigose, rengiančiose akvakultūros specialistus.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta galimybė Šilutės žemės ūkio mokyklai tapti vienu iš programos partnerių. Tikėtina, kad mokyklos žuvininkystės sektoriaus specialistai taps lektoriais, o pačiame žuvininkystės praktinio mokymo centre vyks pažintinė veikla ir praktiniai užsiėmimai.

„Akvakultūros verslas yra tikrai perspektyvus, todėl labai džiugu, kad jaunimas vis labiau domisi šia sritimi ir renkasi su ja susijusią specialybę“-  vizito metu pažymėjo viceministras A.Bogdanovas.