Šilutės žemės ūkio mokykloje surengta etninės kultūros savaitė „2015-ieji – etnografinių regionų metai”, kuria siekta skatinti mokyklos bendruomenę giliau pažinti ir saugoti visos Lietuvos ir savo krašto – Mažosios Lietuvos tradicijas ir kultūros paveldą.
Informaciniame stende pateikta informacija apie penkis Lietuvos regionus (Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją ir Mažąją Lietuvą), jų tradicijas, rūbus, amatus, valgius. Mokyklos valgykloje kasdien buvo galima paragauti regionų patiekalų:
pirmadienį – aukštaičių švilpikų, antradienį – suvalkiečių balandėlių, trečiadienį – žemaičių virtinukų su virtomis bulvėmis ir spirgučiais, ketvirtadienį – dzūkų muštinio, penktadienį – Mažosios Lietuvos tarkuotų bulvių dubenėlių su spirgučiais. Visi galėjo gauti patiekalų receptus ir pamėginti juos pasigaminti. Antradienį vyko regionų muzikos, tradicinių šukuosenų ir drabužių pristatymas. Etikos mokytoja Danutė Marozienė paaiškino, kodėl 2015-ieji paskelbti etnografinių regionų metais, pabrėžė etninės kultūros svarbą dabartinei ir ateinančioms kartoms. Būsimosios kirpėjos su profesijos mokytoja Gedute Kuisiene pristatė tradicinius tautinius regionų rūbus ir šukuosenas ir visiems įrodė, kad lietuvaičių kasos ir dabar gali būti puošnios ir madingos. Meno vadovas Vygantas Stoškus padainavo visų penkių regionų dainas, ragino visus dainuoti drauge, istorijos mokytoja Gaiva Būdvytienė pasakojo, kuo pasižymi kiekvienas Lietuvos regionas.
Trečiadienį geografijos mokytojas Petras Stankus, pasipuošęs tradiciniu Mažosios Lietuvos kostiumu, organizavo viktoriną „Lietuvos etnografiniai regionai”. Klausimai buvo įdomūs, komandos – azartiškos ir linksmos.
Ketvirtadienį Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė skaitė paskaitą „Lietuvos regionų tapatybės ženklai buityje ir papročiuose”, akcentuodama Mažosios Lietuvos tradicijas, valgį, rūbus. Ypač daug dėmesio buvo skirta advento papročiams.
Rašyti atsakymą