Šilutės „Žvaigždūnė“ šoko Švedijoje

5Šilutės šokių kolektyvo „Žvaigždūnė“ 50-ies šokėjų grupė viešėjo Švedijoje. Kolektyvą pakvietė ir kelionę bei koncertą organizavo Geteborgo miesto lietuvių bendruomenė, kuriai pirmininkauja Vaida Urbonienė, ir Geteborgo miesto savivaldybė, kuriai atstovavo ABF – didžiausios švietimo asociacijos Geteborge atstovas Reza Talebi.

Naująją „Žvaigždūnės“ programą „Vandens žiedas“, kuri buvo skirta Šilutės miesto jubiliejui, stebėjo ir sveikinimo kalbą sakė Lietuvos garbės konsulė Geteborge Birgitta Jacobbson Ekblom.

Į šią kelionę koncertuoti vyko keturios šokėjų grupės – paauglių, jaunimo ir moterų. Žiūrovų šypsenos bei šūksniais palydėti 3plojimai po kiekvieno šokio ištirpdė didžiulį šokėjų jaudulį. Scenoje iškabintos Lietuvos, Šilutės miesto bei Švedijos vėliavos kėlė bendrumo jausmą. Geteborge gyvenantiems lietuviams buvo labai malonu žiūrėti koncertą, po jo – pabendrauti, pavakaroti ir netgi kartu pašokti su saviškiais.

Geteborgas – pagrindinis Švedijos jūrų uostas, antrasis pagal dydį miestas šalyje. Šokėjams didelę staigmeną ir dovaną įteikė organizatoriai, padovanoję visiems bilietus į vieną didžiausių Europoje pramogų parkų – „Liseberg“. Didžiulį įspūdį paliko parkas su 5 mln. šviečiančių lempučių įspūdingu spektakliu ant ledo bei kitomis pramogomis. Parkas, apšviestas ir jau pasipuošęs miestas, senamiesčio gatvelėse vykstanti kalėdinė prekyba bei renginiai skelbia advento pradžią.

Aplankytoje garsiojoje Geteborgo „Žuvų bažnyčioje“ – „Feskekorka“ šokėjos ragavo čia patiekiamų šviežiausių žuvies produktų. Krevetės, vėžiai, otai, omarai ir kitos žuvys paprastai būna sugautos naktį. Laive jos verdamos sūriame vandenyje ir iš ryto patiekiamos į turgų.

Nors Geteborge lietus gerokai išprausė, o Lietuva pasitiko 4prasidedančia audra, šokėjai džiaugėsi sugrįžę namo.

Užmegzti nauji ryšiai su Švedija praplėtė koncertinę kolektyvo geografiją. „Žvaigždūnės“ vadovės L.Stanelienė ir G.Stanelytė parsivežė savivaldybės atstovo Rezos Talebi kvietimą į pasaulio šalių festivalį, vyksiantį gegužės mėnesį Geteborge. Džiugu dėl atsiradusios galimybės koncertuoti ne tik pietų Europos, bet ir Skandinavijos miestuose.

Vadovės dėkoja lietuvių bendruomenei ir jos pirmininkei Vaidai Urbonienei, švedų rėmėjams, Lietuvos garbės konsulei Birgitta Jacobbson Ekblom, Geteborgo savivaldybei ir jos atstovui Reza Talebi bei kelionę padėjusiai surengti ir rėmusiai Šilutės kelionių agentūrai „Viatora“.