Silutesnaujienos.lt – ir ligų, ir žvejybos žinynas

DSCF83602003 m. vasario 18 dieną į skaitytojų rankas pateko naujas – trečiasis – Šilutės rajono laikraštis. Per 11 metų augome, keitėmės ir dabar džiaugiamės užaugę iki populiariausio laikraščio Šilutės rajone statuso.

Sukūrėme interneto svetainę, Facebook paskyrą, kad naujienų medžiotojams būtų lengviau mus pasiekti, mintimis pasidalinti. Galime matyti, ne tik iš kokių pasaulio kraštų prisijungiate prie „Šilutės naujienų“, bet ir ko dažniausiai lankytojai ieško mūsų svetainėje.

Pasirodo, silutesnaujienos.lt – kaip poliklinika ar išmintingas senolis, žinantis visų ligų priežastis!

Pamatę raktinius žodžius, kuriuos mūsų svetainės lankytojai veda paieškos langelyje, reziumuojame – šilutiškiai labai rūpinasi savo sveikata. Susirgę, jie ligos pavadinimo ar jos priežasčių skuba ieškoti pas mus: lankytojai paieškos langelyje dažnai veda „sinusito gydymas“, „gerti uztersta vandeni“, „inkstai“, „kaip gydyti galvos odos psorioze“, „medus ir cinamonas spuogams“, „senoliu patarimai del skydliaukes“, „duria sirdi“.

Nemažai internautų ieškojo informacijos apie cikorijos kavą, kaip ją pasigaminti.

Iš šių paieškų tvirtai žinome – „Sveikatos šaltinio“ priedas mūsų laikraštyje, kurio informaciją vėliau perkeliame į internetą, – kaip lobis ligų „ieškotojams“ ar sveikai norintiems gyventi skaitytojams.

Tiesa, kai kurie galėjo likti nusivylę paieška. Mat klaidingai sumaigę raides klaviatūroje, gali ir nerasti, ko ieškojo… Pavyzdžiui: „naturaliu prekiu paeduotuve silutejw“.

Esame ne tik medicinos žinovai, bet ir žvejybos asai. Paieškos svetainėse internautai domisi, „ar kimba stintos rusneje“, „naktine stintu zvejyba“, ir tie žodžiai juos atveda į „Šilutės naujienų“ svetainę.

Išmanome ir žemės ūkį. Neraštingas internautas domėjosi „apaugusios zemes twarkimu“.

Patariame ir nekilnojamojo turto klausimais. Susirūpinę savo nenaudojamais būstais žmonės užklausoje įrašo – „ar savivaldybes supirkineja butus“.

Kažkas mūsų svetainėje itin domėjosi barsuku. Žinių jis ieškojo, įvedęs žodžius „barsuko diena 2013“, „ar barsukas apsiverte sausio menesi“. Domėjosi lankytojai ir kitu gyvūnu, paieškoje parašę „kiaune“.

Bendraujame su lankytojais ir komentaruose. Vieni reiškia pasipiktinimą, kiti pasidžiaugia kartu, pagiria kraštiečius. Štai „raštingojo“ komentarų rašytojo postringavimai apie šiukšles (komentaras buvo po straipsniu „Dar kartą apie šiukšles: ar išmoksime gyventi švariai?“): „Stai Kudyrkos gatveje stovi konteinerei. Zmones atnesa siuksliu maisus nemeta i konteineri o numeta salia jo. Jau ant tiek ira apsileide zmones baisu. Simtai pavzidziu, idoda mazam vaikui tevai nunesti siuksles tas nesa nesa pagaliau numete pakeliui ir tiek. Kalciausi suaugusieji patys siukslina ir taip mokina savo atzalas zodziu baisu ziureti tokia betvarke. Stai atvazioja ziuksliu isvezejas tai turi valanda valitis aplink konteinerius. baisu-baisiau nebereikia“.