Šilutiškė dėkinga brolį slaugyti padėjusioms darbuotojoms

ligonio slaugymasDaugelis slaugančiųjų sunkų ligonį namuose žino, koks tai – nelengvas atsidavimo, pakantumo, kantrybės reikalaujantis darbas. Tą gerai supranta ir 76-erių šilutiškė Kazė Maksvytienė, daugiau nei dvejus metus slaugiusi metais vyresnį brolį a.a. Praną.

Per šiuos sunkius metus ir pati Kazė patyrė rimtą sveikatos sutrikimą – insultą. Tačiau ji džiaugiasi, kad sunkioje bėdoje neliko viena. Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė moteriai pasiūlė kompleksinę socialinę paslaugą – ligonio dienos globą namuose.

„Daug kas nežino, kad Šilutėje galima gauti tokią paslaugą. Noriu ne pasireklamuoti, bet padėkoti visoms socialinėms darbuotojoms, visoms geraširdėms moterims, kurios kiekvieną dieną ateidavo į namus ir padėjo slaugyti sunkiai sergantį brolį. Nebijokite šios paslaugos įsileisti į namus“, – nesulaikydama ašarų dėkoja ir kitiems pataria senolė. Brolį ji palaidojo rugsėjo mėnesį.

Nori padėkoti

K.Maksvytienė pasakojo, kad Prano žmona mirė 2014-aisiais. Našlys buvo ligonis ir jį teko slaugyti seseriai, nes brolis vaikų neturėjo.

Šilutiškė Kazė išvažiavo į Kauną, du mėnesius gyveno pas brolį ir galų gale prišnekino persikelti į Šilutę. Moteriai širdis neleido savo artimo atiduoti į Slaugos skyrių.

Kai Praną parsivežė į Šilutę, jis dar šiek tiek vaikščiojo. Tačiau vis parklupdavo, kartą net iškrito iš lovos. Kazė prisimena, kad tąkart teko ir greitąją medicinos pagalbą kviesti, nes pati nepajėgė brolio įkelti atgal į lovą.

Vėliau, kad brolį būtų galima lengviau vartyti, sesuo gavo funkcinę lovą. Tačiau kad ir kaip Kazė su vyru rūpinosi ligoniu, jis ėjo vis silpnyn, vis sunkiau darėsi jį prižiūrėti.

Sakoma, kad bėda po vieną nevaikšto, tad lyg to būtų maža, pati K.Maksvytienė patyrė insultą. Ir nežinia ką tada ji būtų dariusi, jeigu nebūtų sutikusi Socialinių paslaugų poskyrio vedėjos A.Barauskienės. Ji moteriai papasakojo apie galimybę gauti ligonio slaugos paslaugas namuose, padėjo sutvarkyti visus reikiamus dokumentus.

Teko ir eilėje palaukti, kol nuo 2016 m. kovo mėnesio ši socialinė paslauga atkeliavo ir į Maksvyčių namus. K.Maksvytienė negali išsakyti dėkingumo, kurį jaučia visoms socialinėms darbuotojoms, slaugytojoms, kurios nesibodėdavo ir sunkiu ligoniu pasirūpinti, ir namus sutvarkyti. Reikalui esant ateidavo ir medicinos slaugytoja, kuri ligoniui suleisdavo vaistų.

„Maloniai, taip noriai ir su meile tuo ligoniu rūpinosi: ir pamaitindavo, ir namus sutvarkydavo, ir užuolaidas pakabino“, – nesulaikydama ašarų dėkojo Kazė.

Už tai, kad atsirado galimybė brolį prižiūrėti namuose, ji nuoširdžiai dėkoja visoms jai padėjusioms darbuotojoms: Audrai Barauskienei, socialinio darbo organizatorei Redai Urbaitytei, slaugytojai Virginijai Nosač, darbuotojoms Donatai Juškienei, Stasei Petrošienei, Linai Maziliauskienei, Vidai Bamšaitei, Vaidai Milerienei, Kristinai Rimšienei, Almai Tartilienei, Amirai Bendžienei.

Paslauga teikiama nuo 2013-ųjų

Savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja A.Barauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė gerai žinanti kokioje situacijoje buvo atsidūrusi K.Maksvytienė. Anot jos, ši daug vargo mačiusi moteris bėdoms ištikus niekada nenuleidžia rankų. „Daugiau tokių žmonių būtų, geriau būtų gyventi, ji – kaip pavyzdys“, – sakė vedėja.

Dienos globą namuose Savivaldybė teikia nuo 2013 metų. Tai yra kompleksinė paslauga – ir medicininė, ir socialinė. Penkias dienas per savaitę pas slaugomą žmogų ateina darbuotojas, kuris sutvarko namus, pasirūpina maistu, ligonio higiena, kitais dalykais.

„Ši paslauga suteikia galimybę sergančiam žmogus būti savo artimoje aplinkoje, o ne globos įstaigoje. Artimieji gali eiti į darbą, mokėti mokesčius valstybei, o grįžę vakare rasti savo žmogų prižiūrėtą. Gaunantieji šią paslaugą Šilutėje labai džiaugiasi“, – sakė A.Barauskienė.