Šilutiškė dizainerė pirmąją kolekciją paskyrė mamoms

DSC 0684Įsivaizduokite: dieną naktį apsivertusi pieštukais, popieriais sėdi pirmąją savo kolekciją norinti pristatyti dizainerė ir suka galvą, kaip gi atrodys jos pirmieji modeliai. Po dviejų mėnesių nuolatinės kūrybos gimsta visa kolekcijos idėja.

Bet kūryba nesibaigia: išsivadavusi nuo popierių, dizainerė sėda prie siuvimo mašinos. Palinkusi prie jos moteris ir dienos šviesos nebemato. Tik vyro skambutis su prašymu, kad pagaliau ji grįžtų namo, padeda grįžti į realybę ir suvokti, kad laikrodžio gegutė jau ir vidurnaktį iškukavo…

Į tokią rutiną įsisukusi buvo šilutiškė Reda PETRAVIČIENĖ, kurios „kūdikis“ – drabužių kolekcija „Mamos ir dukros suknelė“ buvo pristatyta prieš pat Motinos dieną – gegužės 2-ąją.

Idėją kolekcijai „pakišo“ draugės užsakymas

Prieš metus vestuvinių – proginių suknelių saloną Šilutėje įkūrusi Reda norėjo visiems kraštiečiams parodyti šio darbo vaisius, kurie sparčiai sunoko ir nežada baigtis. Moteris nusprendė, kad geriausiai visų metų darbą atspindės jos kurtų suknelių kolekcija.

Salono įkūrimo metinių diena sutapo su pirmąjį gegužės savaitgalį švenčiama Motinos diena. O Redos mama Stasė Stragauskienė, kaip sakė naujoji dizainerė, yra nuolatinė jos rėmėja. Todėl Reda savo pirmąją kolekciją skyrė būtent mamai, taip norėdama atsidėkoti už jos materialinę ir emocinę pagalbą.

Idėją kolekcijai atsitiktinai „pakišo“ R.Petravičienės draugė, užsisakiusi, kad dizainerė pasiūtų vienodas sukneles jai ir dukrai.
Pagavusi mintį, Reda ją vystė du mėnesius. Kai jau visi suknelių modeliai iš dizainerės galvoje sukurtų siluetų nugulė ant popieriaus, Reda tris savaites užtruko prie siuvimo mašinos.

Mums nusistebėjus, kad siuvėja itin greitai pasidarbavo, Reda tikina: „Svarbiausia ir yra viską sugalvoti, suknelių modelius sukurti, viską suderinti ir gražiai pateikti. Siūti – lengviausias darbas“.

Naktinis dizainerės triūsas

Nors, kaip sakė dizainerė, siūti buvo lengviausia, tačiau moteris pripažįsta, kad ne vieną kartą jos siuvimo mašina ir pirmą, ir antrą valandą nakties tik nutildavo…

Juokdamasi drabužių kūrėja pasakoja, kad po vidurnakčio ji ir vyro raginimų grįžti namo sulaukdavusi. Tačiau naktinis triūsas nenuėjo veltui – kolekcijos pristatymo žiūrovai buvo sužavėti.DSC 0450

Saulėtą penktadienį į renginį susirinko būrys Redos draugų, kurių rankose žydėjo įvairiaspalvės gėlės. Tarp svečių šypsojosi ir Redos mama, ir anyta, kurias prieš pat kolekcijos pristatymą sveikino dizainerė.

Galiausiai lydimos plojimų podiumu žengė šešios mamos, pasipuošusios ir savo vaikus papuošusios Redos kurtais drabužiais. Iš viso buvo parodyti 15 drabužių derinių.

Mažieji džentelmenai ir princesės

Susirinkusiųjų akis traukė ir ryškios – rožinė, elektrinė, ir subtilios – smėlio, juoda, balta drabužių spalvos. Kad nebūtų „diskriminacijos“, jog kolekcijoje – tik motinos ir dukros, su mamomis podiumu žengė ir du berniukai.

Mažyliai buvo papuošti kaip tikri džentelmenai: ryškūs švarkai, marškiniai, klasikinės kelnės ir žaismingos varlytės.
Mergaitės tapo tikromis princesėmis, kurios sukiojosi ant podiumo, pasipuošusios lengvomis baltomis krikštynų ar kitomis proginėmis suknelėmis.

Mamų ir vaikų drabužiai derėjo spalvomis, nėrinių akcentais, aksesuarais.

Reda mažiesiems modeliams palinkėjo lavinti savo fantaziją ir taip pat kada nors tapti dizaineriais. Dovanų princesėms ir džentelmenams ji įteikė ne barbes ar automobilių modeliukus, o kūrybą skatinančias popierines lėles bei mašinytes, kurias patys vaikai turės išsikirpti.

Vasaros mados: kuklios nuotakos ir gėlėtos moterys

Viena suknelių Redos kolekcijoje buvo vestuvinė. Nėriniais puošta suknia priekyje buvo šiuolaikiškai trumpa, o nugaroje siekė žemę. Šventinį įspūdį suteikė ir nuotakos galvos aksesuaras – jos šukuoseną padailino didelė skrybėlė – gėlė.

Kadangi kartu su vasara atkeliauja ir vestuvių sezonas, klausiame salono savininkės, kokios gi vestuvinių suknelių mados vyrauja šįmet.

„Sprendžiu apie madas pagal tai, ko pageidauja į saloną atėjusios nuotakos. Dabar išpūstą prabangą kardinaliai keičia kuklumas – visos prašo kuklios suknelės ir net nenori žiūrėti į tortais vadinamas pūstas sukneles“, – aiškina Reda.

Ką madų žinovė patartų šilutiškėms dėvėti vasarą? „Šią vasarą – kuo daugiau gėlių!“, – iš karto trumpai ir aiškiai šūkteli salono savininkė.

Dizainerė nežada sustoti

Pirmąją savo kolekciją pristačiusi Reda nežada jos paslėpti spintos gilumoje: pristatytus drabužius ji nuomos, parduos. Galiausiai, darys viską, kaip tik jos klientės pageidaus.

„Dabar žinau viena – sustoti tikrai nežadu. Visą laiką žiūriu į priekį, o ne atgal, todėl šis pirmasis mano kolekcijos pristatymas yra paskata veikti toliau“, – tvirtina R.Petravičienė.

Tobulėti moteris žada parsiveždama prabangesnių audinių savo drabužiams. Mat, pasak jos, Šilutėje audinių pasirinkimas mažas. Taip pat ji neabejoja, kad jos kurti drabužiai, kurie dažnai puošia ir jos salono vitrinas, prisideda prie Šilutės grožio puoselėjimo.

Švęsdama sėkmingą kolekcijos pristatymą ir „Kleidė“ salono pirmąsias metines, dizainerė kviečia pasidžiaugti ir savo klientes: gegužės mėnesį savininkė suknelėms skelbia 40 procentų nuolaidą!

Daugiau nuotraukų albume