Šilutiškė kūrėja stengiasi pajausti visatos skambėjimą

biblioteka bucinskaites parodaPasitinkant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje, prie čia surengtos Rimantės Bučinskaitės kūrybos parodos, būrelis susirinkusiųjų kalbėjo apie kūrybą, knygą, meną.

„Žodžiai yra simboliai, rašant simboliais sąmonė gali aprėpti Visatą ir laiką“, – šios Rimantės parašytos eilutės tiksliai apibūdina ir vykusio renginio pavadinimą „Pajausti Visatos skambėjimą“.

Paklausta, iš kur semiasi kūrybos idėjų, jaunoji kūrėja tiesiogiai atsakyti negalėjo, o tik konstatavo, jog tai ateina tiesiog iš vidaus.

Rimantė – buvusi Šilutės pirmosios gimnazijos auklėtinė, todėl renginyje dalyvavo jos buvę mokytojai, kurie prisiminė ją kaip kartais padykusią ir užsispyrusią mokinę, kartais susimąsčiusią, bet beveik visada besišypsančią ir kiek kitokią, kurios negalima nepastebėti.

Idėja surengti Rimantės kūrybos parodą bibliotekoje priklauso dailės mokytojai Kristinai Blankaitei, įžvelgusiai savo buvusios mokinės gilius įvairiapusius kūrybinius gebėjimus ir tiesiog norėjusiai juos parodyti visuomenei.

Mokytoja minėjo, kad jaunas žmogus yra kūrybingas, todėl svarbu atsiskleisti ir savo kūrybą parodyti kitiems, nes šiuolaikiško gyvenimo greitkelyje skubame ir esame praradę sąlytį su mus supančia aplinka. Rimantės gebėjimas subtiliai pajausti ir įžvelgti aplinką matosi ir jos sukurtuose filmukuose, demonstruotuose renginio pradžioje.

„Jos piešiniai turi savo stilių, praturtina mūsų pasaulį, reikalauja susikaupimo, pasibuvimo su savimi“, – sakė mokytoja K.Blankaitė.

Šiltus atsiliepimus apie Rimantę išsakė ir jos buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Arlauskienė. Ji nustebinta Rimantės mokėjimu realiai gyventi, pastebėti tai, kas yra aplink mus, matyti pasaulį tokį, koks jis iš tikrųjų yra, ir  jį atskleisti kūryboje – piešiniuose, eilėse, laiškuose, sukurtuose filmukuose. Beje, mokytoja akcentavo, o ir pati Rimantė prisipažino, kad mokykloje tarp jų būta ir nesutarimų, kuriuos šiuo metu pakeitė ir lydi nuoširdi draugystė.

Tai patvirtino ir Rimantės mama Genovaitė Bučinskienė, sakydama, kad dukra, grįžusi iš Vilniaus, visada skuba aplankyti savo mokytojos Irenos.

Parodos autorė meno subtilybių niekur nesimokė. Ji yra savamokslė kūrėja. Anot jos mamos, būdama šešiolikos ar septyniolikos metų Rimantė pirmąkart paprašė nupirkti drobės ir dažų. Nuo tada pradėjo reikšti save tapyboje, piešiniuose. O savo literatūrinius gebėjimus mergina išlieja rašydama laiškus, užrašinėdama savo mintis prie dailės darbų. Jos kūrybos parodoje visa tai galime išvysti, paskaityti.

Parodos autorę sveikino mokytojai, draugai, kaimynai, linkėdami niekada niekada nesustoti vidury svajonių ir niekada nebijoti išlikti savimi.

Paroda F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje veiks iki gegužės 31 d.

spaudos remimo fondas Projektas: „Prie Šyšos krantų: Kūryba.”