Šilutiškė paragino Savivaldybę tvarkyti irstantį šlaitą

pylimas pries 2menGražų pavasario vakarą Hugo Šojaus dvaro teritorijoje vingiuojančiu nauju pėsčiųjų ir dviračių taku vaikščiojusi šilutiškė Birutė sunerimo: keletas metrų už Šyšos upės vingio, tiesiai priešais apgriuvusią dvaro daržinę esantis pylimo šlaitas po truputį griūva.

„Kai daugiau pylimas išgrius, manau, bus sunkiau sutvarkyti. Gelbėti jį reikia nedelsiant“, – konstatavo skaitytoja, prisegusi kelias nuotraukas, kuriose akivaizdžiai matoma, jog šlaitas vis labiau irsta.

Kai apie ponios Birutės pastebėjimą pranešėme Savivaldybei ir nusiuntėme nuotraukas, Komunikacijos skyrius skaitytojai padėkojo už pilietiškumą bei įžvalgumą ir informavo, kad Ūkio skyriuje jau pradėta rengti sąmata dėl lėšų, reikalingų upės šlaitui sustiprinti.
pylimas pries  3 savaites


„Pats buvau nuėjęs apžiūrėti Šyšos upės šlaito. Matyti, kad vanduo jį pragraužė. Netoli tos vietos upė daro posūkį, srovė stipriau į šlaitą atsimuša.
Matyt, būtent dėl šito tokias pasekmes ir turime“, – sakė Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis.

Jis informavo, kad šlaito stiprinimo darbams atlikti reikia skelbti konkursą. Tikimasi, kad darbai galėtų prasidėti vasarą ir kainuoti maždaug 1000 – 1500 litų.

Pasak S.Šepučio, šalia tiltelio, prie senosios dvaro daržinės byrantį šlaitą teks gelbėti išliejant pamatus ir išbetonuojant šlaito sienelę.
pylimas pries savaite
Kuomet 2010-2011 m. Šilutės mieste buvo vykdomi Šyšos upės vagos ir senvagės valymo darbai, „Šilutės polderiai“ dalį šlaitų tvarkomoje teritorijoje sutvirtino geosintetiniais tinklais.
Tačiau toje vietoje, kur šlaitas byra dabar, pagal projektą jokie darbai vykdomi nebuvo.