Šilutiškė, prieš 8 metus paskelbta mirusia – gyva

958839 89795529Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro Aivaro Velučio pastangomis, prieš aštuonerius metus teismo paskelbta mirusia moteris pripažinta esanti gyva ir sveika.

2001 m. sausį iš savo namų Šilutės r. išėjo ir negrįžo 42 m. Loreta. Moteris paliko tris savo dukras, viena iš jų tuo metu buvo nepilnametė, o moters vyras buvo miręs. Ketverius metus artieji ieškojo moters, tačiau pastangos buvo bevaisės.

2005 m. kovo 17 d. Šilutės r. apylinkės teismo sprendimu moteris buvo pripažinta mirusia.

Pernai Loreta netikėtai atsirado Rusijos Kaliningrado srityje, kai kreipėsi į Kaliningrado miesto generalinį konsulą prašydama išduoti jai asmens dokumentą, nes turėtą Lietuvos pasą ji prarado. Bandant nustatyti moters tapatybę paaiškėjo, jog ji yra paskelbta mirusia.

Pagal Lietuvos įstatymus fizinis asmuo gali būti paskelbtas mirusiu, kai jo gyvenamojoje vietoje trejus metus nėra duomenų apie jo buvimo vietą, arba jei jis dingo be žinios tokiomis aplinkybėmis, kurios duoda pagrindą spėti jį mirus ar žuvus dėl nelaimingo atsitikimo – jeigu apie asmenį nėra duomenų šešis mėnesius.

Asmuo gali būti paskelbiamas mirusiu tiktai teismo sprendimu, o sprendimo priėmimas tokio asmens civilinių teisių ir pareigų atžvilgiu prilygsta jo mirčiai.