Šilutiškė socialinė darbuotoja nominuota „Gerumo žvaigždei“

LNK socialine VaidaŠilutiškiai gegužės 1-ąją 17 valandą turėtų būtinai įsijungti LNK televiziją, mat tada bus transliuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotos akcijos „Geriausio socialinio darbuotojo rinkimai“ baigiamasis renginys „Gerumo žvaigždė“.

Salėje tarp nominantų matysime ir šilutiškę, Šilutės socialinių paslaugų centro socialinę darbuotoją Vaidą DIENAITĘ – ŠAKINĘ.

Ši jauna moteris ministerijos pagarbą ir apdovanojimą pelnė už išskirtinį atsidavimą savo darbui, begalinę meilę svetimiems vaikams, už tai, kad neskaičiuoja laisvalaikio valandų, dažnai ir jį atiduodama savo globotiniams.

Beje, tai jau ne pirmas Vaidos darbo įvertinimas – pernai rudenį ji buvo išrinkta geriausia Šilutės rajono socialine darbuotoja.

Kandidatūrą pasiūlė direktorė

„Buvo šokas, pradžioje net nepatikėjau, maniau kažkas juokauja“, – sako Vaida, kai klausiame apie jausmą, kuris užplūdo, kuomet sulaukė skambučio iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir išgirdo kvietimą į baigiamąjį akcijos „Geriausio socialinio darbuotojo rinkimai“ renginį.

Aiškėja, kad to „kaltininke“ reikėtų laikyti Socialinių paslaugų centro, kuriame teikiama ir socialinių įgūdžių ugdymo bei palaikymo paslauga socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams, direktorę Rasą Jakienę. Tai ji pirmoji pamatė pranešimą apie skelbiamą tokį konkursą. „Vaida yra toks savo darbui atsidavęs žmogus, kad tiesiog negalėjau nepasiūlyti jos kandidatūros“, – prisipažįsta R.Jakienė.

Direktorė pasakoja, kad Vaida dirba su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais. Tokių 7-15 metų vaikų grupė penkias dienas per savaitę, po pamokų, renkasi vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“ jiems skirtose patalpose. Tų vaikų – arti 20-ties, didžioji dalis – mergaitės.

R.Jakienė neslepia, kad tai vaikai, kurie turi nemažai problemų mokyklose, eibių prikrečia ir gatvėse, neretai turi reikalų ir su policija. Bet labiausiai direktorę stebina tai, kad į centrą jie visi eina mielai ir jokių nesusipratimų su jais čia nebūna.
„Vadinasi, jie jaučia meilę ir rūpestį“, – konstatuoja R.Jakienė.

Džiaugiasi kiekvieno pasiekimais

Ir išties Vaidos veikla su paaugliais tokia įvairi ir jos tiek daug, kad tik svarstai, kaip ji viską suspėja. Pasivaikščiojimai po miškus, parką ir stadioną, vasarą – maudynės upėje, įvairiausių darbelių gamyba, visų kalendorinių švenčių paminėjimai, nesudėtingų maisto patiekalų gamyba, dalyvavimas Šilutės muziejaus ir kituose renginiuose.

Štai kad ir Užgavėnės. Vaida pasakoja, su kokiu džiaugsmu jos vaikai darė šiemet Morę, kai buvo paskelbta apie organizuojamą jų paradą prie H.Šojaus dvaro. „Visi tai darėm pirmą kartą – ir aš, ir jie, todėl ir džiaugsmas, kad pavyko, buvo didelis“, – sako Vaida.

Taip pat – išvykos (net į kituose rajonuose vykstančias sportines varžybas) ir puikūs pasirodymai jose. Tai liudija ir direktorės kabinete sudėtos taurės, padėkos raštai.

Ir Vaida, ir jai talkinanti Indrė Lekavičiūtė, ir R.Jakienė džiaugiasi kiekvieno vaiko pasiekimais, džiaugsmu jų akutėse, o labiausiai tuo, kad tuo metu, kai lanko centrą, jie yra ne gatvėje, jie saugūs ir lavinami.

Kad tos veiklos jiems labai reikia, geriausiai matyti atostogų metu, mat tada Vaidos globotiniai prie savojo centro durų būriuojasi jau 11 valandą.

Veikla turi rėmėjųLNK Sakine DSCF9220

Geriausia mūsų rajono socialinė darbuotoja dar suspėja ir mokytis, neužleidžia Viešojo administravimo magistratūros studijų Mykolo Romerio universitete. Penkias dienas dirbusi, kiekvieno penktadienio pavakarę ji išvažiuoja į paskaitas Vilniuje, kurios vyksta ir šeštadieniais, tad laisvalaikiui lieka tik sekmadieniai.

O kalbantis su direktore aiškėja, kad ir sekmadieniais Vaida neretai dar susitinka su savo vaikais.

„Kai labai nori, viską suspėji“, – trumpai atsako Vaida, kai smalsaujame, negi jos diena yra ilgesnė už kitų?..
„Kartais pagalvoju, neduok Dieve, baigusi mokslus ji paliks mus…“ – net į stalą pabeldžia R.Jakienė.

Tiesa, tokios paslaugos teikimas Socialinių paslaugų centre nebūtų įmanomas, jei ne projektinės lėšos ir Pamario žmonių gerumas. Mat iš Savivaldybės lėšų apmokamas tik Vaidos etatas, o visa veikla finansuojama parengus projektą „Mes visur kartu“. Jam vykdyti pernai ir šiemet šilutiškiai gavo po 26 700 litų.

O vaikus pamaitinti galima tik gavus rėmėjų paramą. Didžiausias sumas skyrę UAB „Klassmann Deilmann Šilutė“ vadovai šią savaitę sulaukė jaunųjų savo bičiulių vizito. Šie atėjo padėkoti, nešdami pačių keptą tortą.

Remia ir „Maisto bankas“ bei E.Tulmino įmonė „Jomantė“.

Neretai sulaukiama ir kitokios šilutiškių paramos, pavyzdžiui, dovanoja centrui baldus. Tai irgi padeda sukurti jaukesnę šių vaikų aplinką.

Įvertinta už darbą su vaikais

„Kviečiame jus į baigiamąjį akcijos renginį „Gerumo žvaigždė“, kurio metu bus pagerbti ir apdovanoti geriausi socialiniai darbuotojai, kurių atsidavimas ir nuoširdus kasdienis darbas verti didžiausios pagarbos“, – rašoma Šilutės socialinių paslaugų centrui išsiųstame kvietime, kurį pasirašė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

O balandžio 11-ąją vykusio baigiamojo akcijos renginio metu ministrė sakė, jog jei ji galėtų, po „Gerumo žvaigždę“ įteiktų visiems šalies socialiniams darbuotojams. Ji pati įteikė padėkos raštus visiems nominantams, kurių iš viso buvo 21 – po 3 kiekvienoje iš 7 nominacijų.

V.Dienaitė – Šakinė nominuota nominacijoje „Už darbą su vaikais“.

Vaidą į Vilnių lydėjo mama ir R.Jakienė. Jos pasakoja, jog renginys buvęs ypač šiltas, nominantams surengtas gražus koncertas, kuriame dainavo daug pramogų pasaulio žvaigždžių.

„Nors „Gerumo žvaigždės“ parvežti ir nepavyko, bet manau šis pagerbimas – didelis ir Vaidos, ir viso centro darbo įvertinimas, o kartu ir krašto garsinimas“, – sako R.Jakienė.