Šilutiškė vyrus gliaudo prie pokerio stalo

Tarp 97 proc. pokerio žaidėjų vyrų nesunku pastebėti šviesiaplaukę šilutiškę. / Asmeninio archyvo nuotr.„Aš būsiu tokia pat kieta kaip Antanas Guoga!“ – sako vienintelė pokerio profesionalė iš Lietuvos, šilutiškė Daiva BARAUSKAITĖ.

Stebint jos ryžtą tuo suabejoti sunku. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenanti mergina pokerio pasaulyje geriau žinoma pseudonimu Baltic Blondie – Blondinė iš Baltijos šalies. Dar karjeros pradžioje Las Vegase po pergalės Blondinei ranką spaudė ir komplimentus žėrė apie 80 vyrų, kuriuos ji nurungė prie pokerio stalo.

Daiva iš Šilutės išvyko dirbti manekene, vėliau – studijavo verslą ir ekonomiką, dirbo gerai apmokamą perspektyvų darbą finansų srityje, kol nusprendė surizikuoti – metė tai ir tapo profesionalia pokerio žaidėja.

„Šilutės naujienų“ istorijoje – pirmasis straipsnis apie pokerį ir gražuolę lietuvaitę, besiskinančią kelią į aukštumas.

Laisvalaikio pomėgis virto darbu

pokeris zaidziaAr tai slidu ir nerimta? Daiva sako, kad taip gali atrodyti tiems, kurie apie šį visame pasaulyje populiarų žaidimą nėra nieko girdėję. Mergina iki profesionalios karjeros pradžios pokerį žaidė apie 5 metus. Pradžioje tai buvo įdomus laisvalaikio pomėgis, vėliau ėmė nešti ir finansinę naudą.

D.Barauskaitė studijavo Braitono universitete verslo administravimą, todėl studijų metu įgytas žinias, tokias kaip psichologija, strategija, finansai, ji panaudojo žaisdama pokerį. „Mano tėvai – verslininkai, todėl aš pati, manau, turiu verslininkės gyslelę“, – šypsosi Daiva.

Nuobodus ir monotoniškas – taip D.Barauskaitė apibūdina savo darbą „Ernst&Young“ kompanijoje, kur įsidarbino po studijų.

Tekdavo sėdėti biure ir ruošti finansines ataskaitas, o tai Daivai pasirodė per siaura. Komunikabili mergina norėjo bendrauti su žmonėmis, nejautė progreso, todėl siekė daugiau.

Laisvalaikiu Daiva žaidė pokerį. Sekėsi gerai, laimėdavo internetinius žaidimus, todėl galų gale atėjo metas, kai nutarė pabandyti žaisti profesionaliai. Sulaukusi draugo (dabar jau sužadėtinio) palaikymo, D.Barauskaitė pabandė daryti tai, kas jai patinka, ir pažiūrėti, kaip seksis.

Daivą remia solidi kompanija

Garsiausias lietuvių kilmės profesionalus pokerio lošėjas yra Antanas Guoga, labiau žinomas kaip Tony G. Jis – vienas iš įkūrėjų Lietuvos sportinio pokerio federacijos, kuri 2010 m. kovo 20 d. tapo oficialia Lietuvos sporto federacija.

Lietuvoje galima žaisti tik sportinį pokerį, jo prizas – ne pinigai, o galimybė išvykti į šalį, kur vyksta turnyrai.

2011 metai – data, kada Blondinė iš Baltijos oficialiai pradėjo profesionalią pokerio žaidėjos karjerą. Pradėjo važinėti po įvairius Anglijos miestų pokerio klubus, dalyvauti turnyruose, plėsti draugų ratą.

Daiva su šeima: (iš kairės) sesuo Monika, mama Laimutė, tėtis Virginijus ir sesuo Giedrė.97 proc. pokerio turnyrų dalyvių – vyrai, todėl tarp jų pastebėti žavią šviesiaplaukę nesudėtinga. Netrukus į talentingą lietuvaitę dėmesį atkreipė ir kompanijos „Genting Poker“ atstovai. Jie pasiūlė D.Barauskaitei tapti komandos nare, ją remti.

Kompanijai priklauso 60 kazino visoje Didžiojoje Britanijoje. „Genting Group“ verta 33 bilijonų dolerių ir remia tik 6 žaidėjus visame pasaulyje, iš kurių viena – Daiva.

Didžiausia suma, kurią per vieną vakarą yra laimėjusi D.Barauskaitė žaisdama internete – 20 tūkst. dolerių (apie 54 tūkst. Lt), o gyvai – 15 tūkst. svarų (apie 65 tūkst. Lt).

Žaisti išmokė vaikino draugas

„Pradžioje, kol niekas manęs nepažinojo, galvojo: „Ai, blondinė, gal turi kokį turtingą vyrą, kuris jai nieko neleidžia veikti, tik žaisti pokerį“. Būdavo, kad sėdi prie stalo ir flirtuoja, rimtai nežiūri“, – pradžią prisiminė Daiva. Vis geresni merginos rezultatai ir priklausymas solidžiai kompanijai sarkastišką šypsenėlę nuo konkurentų veidų greit nutrynė.

Anksčiau Daiva savo moterišku žavesiu nesinaudojo iš principo, norėjo tobulėti, todėl net pyktelėdavo dėl tokio požiūrio. Dabar, ypač žaidžiant prieš nepatyrusį žaidėją, žioplos blondinės stereotipas padeda apdumti akis ir laimėti. D.Barauskaitė sulygina pokerį su šachmatais, nes žaidžiant reikia nuolat galvoti vieną ar du žingsnius į priekį.

Žaisti Daivą išmokė vienas jos vaikino draugas – profesionalus pokerio žaidėjas. Pradžioje žaisdavo draugų rate, vėliau susikūrė internetinį profilį ir pradėjo prakti-kuotis virtualiai. Pokeryje, kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje, esi tuo geresnis, kuo daugiau treniruojiesi. Patirtį jau įgijusi pokerio žaidėja diskutuoja interneto forumuose, aktyviai veikia socialiniuose tinkluose, rašo tinklaraštį, kuriame dalijasi patarimais su pradedančiaisiais.

pokeris keliones filipinai 1Žaidėja asmeninių ritualų neturi, prieš svarbias varžybas tiesiog gerai išsimiega.

„Paskutiniu metu galvoju, kad man reikia susirasti laimingą aprangą. Kiti turi laimingus marškinėlius ar ką, o aš nusipirksiu kokią laimingą apyrankę ar gintarinį žiedą ir reprezentuosiu Lietuvą tuo pačiu“, – šypsosi Daiva.

Las Vegase aplošė 80 vyrų

Iš visų Lietuvos pokerio žaidėjų D.Barauskaitė pagal reitingus yra 32 vietoje. Įsimintiniausiame turnyre Daiva žaidė lošimų sostinėje Las Vegase. Sumokėjusi 100 dolerių įpirką, šilutiškė buvo viena mergina tarp daugiau nei 80 vyrų. Ir ji laimėjo!

Daivos svajonių pokerio turnyras, kurį norėtų laimėti, – Pasaulio pokerio serija (WSOP) didysis visų pokerių turnyrų žaidimas, vykstantis kartą per metus. 10 tūkst. dolerių įpirkos pagrindinis serijos turnyras kasmet sutraukia tūkstančius žaidėjų, kurie suformuoja milžiniškus prizinius fondus. Šio turnyro laimėtojai dažnai patenka į pokerio istoriją, kaip didžiausius prizus iškovoję pokerio profesionalai. Norint bent atgauti savo pinigus, reikia pakliūti tarp 10 proc. prizinių vietų.

„Neseku kažkokiais idealais. Tiesiog noriu tobulinti savo žaidimą ir būti viena geriausių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, toliau kilti į viršų“, – užsibrėžtus tikslus vardijo Daiva.

Šilutę, tėvus, giminaičius mergina aplanko kelis kartus per metus. Jos pastebėjimu, miestas gražėja, modernėja, žmonės darosi mielesni. Nors ateitį D.Barauskaitė sieja su Anglija, tačiau neatmeta galimybės tolimoje ateityje sugrįžti į Lietuvą, nes jaučia tėvynės trauką.

„Galbūt po dešimt metų būsiu žymus vardas, tokia žymi, kaip A.Guoga, galėsiu paremti naujus talentus, investuoti į Šilutę“, – kalbėjo ji.

pokeris keliones filipinaipokeris keliones seulaspokeris kinijoje su suzadetiniu

 

Jeigu norite paremti Daivą ir sekti jos progresą, galite tai daryti prisijungdami prie jos puslapio „Facebooke” facebook-icon  arba „Twiteryje” twitter1

spaudos remimo fondasProjektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.