Šilutiškės knyga pretenduoja tapti Metų knyga paaugliams

Vaikų rašytoja Ignė Zarambaitė šiemet vėl dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Balsuoti už naujausią jos knygą „Juodavandeniai“, skirtą paaugliams, galima el. svetainėje skaitymometai.lt

Jau tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Šešioliktą kartą vyksiantys knygų rinkimai skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais, siekia populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai turtinančią veiklą.

Paaugliams skirtų knygų kategorijoje šiemet galite balsuoti už I. Zarambaitės knygą „Juodavandeniai“ (iš vieno įrenginio galima balsuoti 5 kartus, balsavimo nuoroda www.skaitymometai.lt/index.php?3144147634).

Apysakoje nagrinėjamos paaugliams, jaunimui aktualios temos: patyčios, tapatybės ir prasmės paieškos, draugystės ir pripažinimo troškimas, moralinės dilemos. Kūrinys laviruoja tarp trilerio ir probleminės prozos žanro.

Pristatydama knygos koncepciją autorė yra minėjusi, kad kiekvienas žmogus yra ir šviesos, ir tamsos būtybė, lyg upė, kurios vanduo savaip drumstas – paslaptimis, baimėmis, ydomis. Kūrinys siejasi ir su Pamario krašto mitologija – klastinga marių deive Jumpyra ir aubyliais, skandinusiais nusižengusius žvejus ir kitus nuodėminguosius.

Priminsime, kad Ignės knyga „Stebuklingi senelio batai“ pripažinta 2019 Metų knyga vaikams. Autorė skaitytojų ir literatūros kritikų jau įvertinta ir už vaikams skirtas knygas „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, „Emilio laiškas“, „Skudurinukė“.