Šilutiškės rūpesčiu išspręsta butelių priėmimo problema

Taromatai IrenaKą daryti, jeigu taromatai nepriima specialiais ženklais paženklintų plastikinių butelių? Toks klausimas iškilo šilutiškei Irenai. Į „Šilutės naujienų“ redakciją moteris atėjo nešina dviem maišais „Blindos“ alaus butelių, kurių nepavyksta priduoti jau kelias savaites.

Dvi savaites Šilutės parduotuvių darbuotojai Irenai žadėjo išspręsti šią problemą, tačiau reikalai vis nejudėjo iš vietos.

Kodėl taromatai nepriima būtent „Blindos“ alaus butelių, ėmė aiškintis „Šilutės naujienos“. Gavusis mūsų informaciją, taromatus eksploatuojanti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ problemą išsprendė per savaitę.

Rinkdama butelius prisiduria prie kuklių pajamų

Irena redakcijoje pasakojo, kad jos pajamos per mėnesį tesiekia 60 eurų. Dirbti moteris negali, nes serga artritu. Ji nenori, kad ją kas nors palaikytų girtuokle, todėl pabrėžia, kad butelius tik surenka, pati alkoholinių gėrimų negeria.

„Man reikia prisidurti prie pajamų, negaliu sėdėti išsižiojusi“, – sako moteris.

Išėjusi pasivaikščioti su šuniuku, ji surenka tuščią tarą, taip ne tik prasimanydama pinigų, bet ir švarindama miestą. Kartais butelių jai atneša ir pažįstami, nes žino, kad ji juos renka.

Pridavusi butelius Irena perka ir maisto, ir geriamojo vandens, nes dėl sunkių sąlygų vanduo jos namuose atjungtas. Dar perka ėdalo savo geriausiam draugui – šuniukui.

Moteris pastebėjo, kad vienos rūšies butelių – nesuglamžytų, turinčių visus reikiamus ženklinimus – taromatai nepriima. „Dvi savaites bandau į taromatus priduoti „Blindos“ alaus butelius, bet jų nepriima. O kitus butelius priima“, – pasakojo ji.

Moteris guodžiasi, kad kartais taromatas butelį praryja, bet užstato nepriskaičiuoja. Pasak Irenos, per paskutines dvi savaites taip ne vieną kartą nutiko. Galbūt daugelis šyptelės, tačiau tie prarasti 10, 20, 40 centų moteriai yra daug…

Spręsti šią problemą Irena prašė prekybos centrų darbuotojų. Vieno tinklo atstovas pats daug kartų bandė tuos butelius priduoti į taromatą, tačiau vis nesėkmingai. Nesupratęs, kodėl taip yra, butelį nufotografavo ir žadėjo išsiaiškinti. Bet neišsiaiškino…

O štai kitos parduotuvės direktorė Ireną skaudžiais žodžiais išplūdo…

Taromatai butelisIrena ilgai vaikščiojo su tais dviem maišais „Blindos“ alaus „bambalių“ nuo vieno taromato prie kito, kol galiausiai neapsikentusi atėjo į „Šilutės naujienų“ redakciją.

Problemą išsprendė greitai

Visi taromatai priklauso viešajai įstaigai „Užstato sistemos administratorius“. Panagrinėjus puslapį grazintiverta.lt tarp dažniausiai užduodamų klausimų galima rasti ir šį: „Ką daryti, jeigu taromatas nepriima pakuotės, nors ji pažymėta užstato ženklu?“.

Pateiktas ir atsakymas: Įsitikinkite, kad pakuotė tikrai tuščia, išlaikiusi pradinę formą (nesulankstyta, nesuglamžyta), o ant etiketės esantis brūkšninis kodas – nepažeistas.

Gali pasitaikyti atvejų, pakuotės brūkšninis kodas yra neįvestas į sistemą arba klaidingai įvesta kita pakuotės informacija (svoris, forma ir pan.). Tokie atvejai yra itin reti, tačiau jeigu taip atsitiko, prašome būti atsakingais ir nedelsiant informuoti parduotuvės administraciją, kad sistemos klaidos būtų pašalintos, o užstatas – grąžintas.

Taigi Irena teisingai bandė spręsti šią problemą – kreipėsi į parduotuvių administraciją.

Aiškinantis problemą, redakcijai ypač padėjo prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis bei „IKI“ atstovė Berta Čaikauskaitė. Jie susiekė su Všį „Užstato sistemos administratoriumi“.

„Prašome pirkėjų „Blindos“ alaus pakuočių neišmesti, nes nuo gruodžio 13 d. jos bus priimamos visuose taromatuose“, – iš užstato sistemos administratoriaus gautą informaciją pateikė jie.

Pasirodo, į elektroninę sistemą buvo suvesti neteisingi duomenys apie „Blindos“ alaus butelius. Panaši situacija buvo ir dar su keliais mineralinių vandenų buteliais.

„Apie tai informuotas atsakingas sistemos administratorius, kuris turėtų padaryti pataisymus, ir visi taromatai galės tuos butelius priimti“, – komentavo D.Ryliškis.