Šilutiškiai aiškinosi, kaip gyventi sveikiau

IMG 5607Europos sveikos mitybos dieną, švenčiamą lapkričio 8-ąją, rajonas paminėjo naudingai – konferencijoje „Sveika gyvensena – visaverčiam rytojui“. Konferenciją organizavo Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Pradėdama konferenciją Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pristatė svečius: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktoriaus pavaduotoją daktarą Albertą Barzdą, to paties centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėją, daktarę Romą Bartkevičiūtę, pavaduotoją Remigijų Zumerą, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vedėjos pavaduotoją Eveliną Venckevič bei pranešimus auditorijai skaičiusias Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vyriausiąją specialistę Audronę Jurjonienę ir Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) maisto produktų inspektorę Virginiją Kirjanovienę.

Pasiklausyti aktualios informacijos, atnaujinti žinias penktadienį į Šilutės seniūnijos salę susirinko gausus būrys visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, bendrosios praktikos slaugytojų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovų. Juos pasveikino savivaldybės vyr. gydytojas Marius Bartkus bei Šilutės VMVT viršininkas Edmundas Ciparis. Jis konferencijos dalyviams palinkėjo prasmingo darbo ir naudingų diskusijų, o vienam iš svečių – daktarui A.Barzdai įteikė dovaną – suvenyrinę žuvį  – sveiko, žmogaus organizmui nekenksmingo maisto simbolį.

Pranešimus skaitę lektoriai priminė apie maisto saugą ir jos reglamentavimą įtvirtinančius įstatymus, įvairių institucijų veiklą ir įgaliojimus, suteikė ir kitos naudingos informacijos, kaip šiuo metu darželiuose ir mokyklose privalo būti maitinami vaikai, pranešė apie galimus valgiaraščių pakeitimus. Buvo pristatyti ir šiuo metu rajono ugdymo įstaigose suruošti valgiaraščiai.

Daugiausia susidomėjimo sulaukė Šilutės VMVT atstovės V.Kirjanovienės pranešimas apie maisto produktų tikrinimų metu nustatomus pažeidimus ir jų priežastis.

Apie visa tai daugiau skaitykite kituose priedo „Sveikatos šaltinis“ numeriuose.