Šilutiškiai aktyviai minėjo Judėjimo sveikatos labui dieną

Sveikatos labui_senjoraiGegužės 10-oji minima kaip Judėjimo sveikatos labui diena, nes daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių ir sparčiai besivystančių pasaulio šalių lėtinės neinfekcinės ligos jau siekia epideminį lygį. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, pagrindinė to priežastis – keleto veiksnių kompleksas: pasyvus žmonių gyvenimo būdas ir nuolat mažėjantis bendras fizinis aktyvumas.

Minėdamas sveikatinimo dieną į  gausybę renginių gegužės 10-ąją kvietė ir Šilutės savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Sportavo Su TRIKKE triratukais
Sveikatos labui_azuoliukas
Pirmasis renginys įvyko Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje. Čia treneris Laimontas Rakauskas pakvietė pradinukus dalyvauti fizinio aktyvumo užsiėmimuose su TRIKKE triratukais.

TRIKKE – tai sportas ir pramoga, tai smagumas ir nauda tuo pačiu metu. Anot trenerio, taisyklingas TRIKKE naudojimas mankština ir stiprina beveik visus kūno raumenis.

Užsiėmimo metu L.Rakauskas demonstravo, kaip reikia važiuoti su TRIKKE, ir paaiškino, kad jis juda pasitelkiant judesius – veikiant kūnui, perkeliant svorį nuo vienos pusės ant kitos.

Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai parodė didelį susidomėjimą ir mokėsi važinėtis su TRIKKE triratukais, o vėliau ir rungėsi komandinėse varžybose.

Aktyviai judėjo senjorai

Tradiciškai į renginį, skirtą paminėti Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną, kvietė ir Šilutės sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“. Vidurdienį čia buvo surengtos nemokamos treniruotės, kurias vedė trenerė Jūratė Gricevičienė.

Užsiėmimo metu senjorai ne tik sveikai praleido laiką, bet ir galėjo nuoširdžiai pabendrauti tarpusavyje, pasirūpinti vieni             

kitais, pažaisti sportinius žaidimus. Kaip vėliau sakė trenerė J.Gricevičienė, fizinio aktyvumo užsiėmimai yra puiki galimybė praleisti gerai laiką visiems: ir tiems, kurie turi sveikatos problemų, ypač – sąnarių, stuburo, kraujotakos, ir tiems, kurie šiuo metu niekur nedirba bei turi daugiau laisvo laiko.

Mažieji leido laiką lauke

Sveikatos labui_pamarioPasaulinę Judėjimo sveikatos labui dieną aktyviai praleido ir Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai. Nuo ankstaus ryto vaikai lauke atliko mankštą ir žaidė žaidimus, smagiai žygiavo šiaurietišku ėjimu, kurį surengė Visuomenės sveikatos biuras.

Šiuos užsiėmimus darželinukams vedė treneris L.Rakauskas. Jis kiekvienam mokiniui pagal jo ūgį parinko tinkamo ilgio vaikiškas lazdas, paaiškino, kaip jas laikyti taisyklingai. Užsiėmimų metu vaikai atliko įvairius mankštos pratimus: šokavo, darė pritūpimus, mokėsi taisyklingos laikysenos. Vėliau jie dalijosi įspūdžiais, patyrimais ir džiaugėsi aktyviai praleidę laiką.  Darželinukai sakė, kad jiems smagu buvo pabandyti eiti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, kaip tai daro jų mamos ir močiutės.

Tądien į šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, kuriuos vedė  treneris L.Rakauskas, Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė ir kitus Šilutės rajono savivaldybės gyventojus. Išbandyti šiaurietiškas lazdas ir judėjimą su jomis galėjo visi, kas tik nori.

Šilutės Visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių atranda šiaurietiškąjį ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Šiaurietiškasis ėjimas plačiai taikomas kaip gydymo forma ir yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinsono ir Alzheimerio ligas. Jis taip pat puikiai tinka įvairaus amžiaus bei turintiems antsvorį žmonėms. Šiaurietiškasis ėjimas naudojamas kaip sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos, gydymo ir reabilitacijos priemonė.