Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

 

Dinges vaikas_rastas_1Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų išėjusio ir dingusio berniuko kūnas buvo rastas žvyro karjero tvenkinyje, penkių metrų gylyje, nuo kranto nutolęs apie aštuonis metrus.
Pasak Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, šiuo metu atliekama ekspertizė turės nustatyti, ar ant vaiko kūno nėra smurto žymių, o ikiteisminis tyrimas turės atsakyti ir į klausimus apie tėvų atsakomybę. Mažametis Laurynas iš namų Gaidelių kaime išėjo rugsėjo 10 dienos vakarą.

Vaikas turėjo raidos sutrikimą, sunkiai kalbėjo. Berniukas su savimi turėjo šviesiai žalios spalvos paspirtuką. Kalbama, kad vaikas iš namų išėjo pasinaudojęs proga, kai jo mama nuėjo į tualetą.

Jau kitos dienos rytą berniuko paieškai buvo sutelktos didžiulės pajėgos. Lauryno ieškojo policijos pareigūnai, kinologai su šunimis, narai iš Klaipėdos, Gaidelių, Vileikių kaimų apylinkes šukavo savanoriai. Trečiadienį ir ketvirtadienį virš paieškų teritorijos skraidė Šilutės aeroklubo lakūnai. Trečiadienio vakarą buvo pakeltas ir sraigtasparnis su termovizoriumi. Kadangi vaikas buvo dingęs jau ne pirmą kartą, jo ieškota ir tose vietose, kur jis buvo nuklydęs prieš porą metų.

Įtarimus, kad vaikas galėjo nuskęsti daugeliui sustiprino tai, kad šalia vandens telkinio buvo rastas Lauryno paspirtukas su kuriuo jis išėjo iš namų, o nuo skardžio buvo matyti slydimo žymė į vandenį.
Visgi nebuvo atmesta nė viena dešimtmečio dingimo versija. Vaiko ieškota ir apleistose sodybose, miškeliuose, kanaluose, krūmuose, šieno rulonuose. Galiausiai buvo iškviestas kinologas su skenduolius surasti apmokytu šunimi. Tiesa, už savo darbą jis paprašė 400 eurų, kuriuos šilutiškiai suaukojo kone per pusvalandį.

Nelaime pasinaudojo daugybė ekstrasensų, kurie kėlė savas versijas: kad vaikas pušyne, kad jis sodyboje, netoli geležinkelio ar įsmukęs į smėlį. Nė viena jų versija nepasitvirtino. Visgi Lauryno mama iki paskutinės minutės tikėjo, kad jos sūnelis gyvas.

Penktadienį dingusio Lauryno paieškos buvo sustabdytos apie 14.30 val. Narai berniuko kūną ištraukė iš to paties vandens telkinio, šalia kurio buvo rastas jo paspirtukas.

Šilutės PK viršininkas A. Mikalauskas sakė, jog kol nebaigta ekspertizė, negalima atsakyti ir į klausimą, ar ant vaiko kūnelio nėra smurto žymių. Tai aiškinasi ekspertai.

Pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, kurio metu tyrėjams teks atsakyti į klausimą, ar vaiko tėvai padarė viską, kad jį apsaugotų, ar jų veiksmuose nebuvo tyčinės nepriežiūros. Asmeniška A. Mikalausko nuomone, šiuo atveju įvyko nelaimė, dėl kurios nieko kaltinti negalima.

Policija padėkojo visiems, prisidėjusiems prie vaiko paieškos.

Šiandien, rugsėjo 17-ąją, nuo ryto, Verdainės laidojimo namuose, galima atsisveikinti su mažuoju Laurynu. Trečiadienį, 10.30 val., urna išnešama į bažnyčią, 11 val. mišios. Artimųjų prašymu, atsineškite tik vieną gėlytės žiedelį.