Šilutiškiai bibliotekininkai – aplinkosauginės akcijos laimėtojai

1 biblioteka_aplinkosaugines_akcijos_laimetojaiVisą lapkričio mėnesį 52 šalies bibliotekos buvo įsitraukusios į nebereikalingų baterijų ir mobiliųjų telefonų rinkimo akciją „Atsakingas skaitytojas. „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“

Parodžiusi puikų rezultatą ir išradingumą, I vietą užėmė net 125 kg pavojingų atliekų surinkusi Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka. Pirmosios vietos laimėtojai bus įteiktas vertingas prizas – plokščiaekranis televizorius.

Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai lankytojus aktyviai ragino rinkti panaudotas baterijas bei nebeveikiančius mobiliuosius telefonus ir juos išmesti į bibliotekoje pastatytą specialią dėžę. Surinko, kaip minėta, 125 kg tų atliekų.

Iš viso per vieną projekto „Atsakingas skaitytojas“ įgyvendinimo mėnesį 52 šalies bibliotekose iš viso buvo surinkta net 718 kilogramų baterijų ir mobiliųjų telefonų. Daugiausia – Šilutės ir Ukmergės rajonų savivaldybių bibliotekose.

Be to, įgyvendinant projektą „Atsakingas skaitytojas“ Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo organizuotas papildomas bibliotekų darbuotojų nuotraukų konkursas. Čia irgi pasižymėjo šilutiškiai. Komisijos vertinimu išmaniausiai aplinkosauginę akciją pristatė F. Bajoraičio viešoji biblioteka. Bibliotekos darbuotojai sukūrė ne paprastą, o įspūdingai atrodančią interaktyvią elektroninių atliekų surinkimo dėžę. Šiam sprendimui panaudoti LEGO EV3 konstruktorius, trys varikliai, vienas paspaudimo ir du ultragarso sensoriai. Interaktyvaus sprendimo autoriai:

Donatas Dobilinskas, Andrius Sirtautas, Dovydas Macijauskas. Pažiūrėti pristatymą galima atsidarius nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=wrgfdT5EirE

Projektą „Atsakingas skaitytojas“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamu projektu „Bibliotekos pažangai’ 2″, antrą kartą organizavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA).